EV100 Keava külas Raplamaal

Keava külas on 2018. aasta eriline kahel põhjusel – Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja erakordselt suure kooliminevate laste arvu tõttu. Nende kahe rõõmsa sündmuse tähistamiseks istutatakse külaelanike eestvedmaisel kaunis tammederivi.

Kui tavaliselt läheb Keava külas aastas kooli kuni kolm last, siis 2018. aasta tuleb eriline, sest kooliminevaid lapsi on rohkem – koguni seitse. Selle rõõmsa sündmuse, ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks, istutavad Keava küla elanikud tammederivi, kus iga puu tähistab ühte 2018. aastal kooli minevat kohalikku last.

2018. aasta Keava küla esimese klassi lastele kingib tammed Kaevu talu, kellel oli välja pakkuda seitse noort tamme, igale kooliminejale päris oma puu. Kingitus tehakse vabatahtlikult kogukonna töökäte abiga ja annetustena.

Tammederivi avatakse pidulikult koos Muinastulede öö tähistamisega pärimuslikus võtmes. Keavas on viimase 3-4 aasta jooksul korrastatud aleviku keskel olevat Suveaeda ja sellega piirnevat roheala, et seal paari aasta pärast avada kena metsapark.

Tammederivi rajamist uuele põlvkonnale veab eest Keava Haridus- ja Kultuuriselts koos kohalike elanikega.

Korraldaja

EV100 igas külas