EV100 kuumaõhupall

Meie rahvuslipu värvides ja EV100 kirjadega uus kuumaõhupall alustab lende juulis 2017. Silmapaistmatuks see ei jää, olgu ta siis õhuga täidetuna maa peal või taeva all kulgemas.

Kuumaõhupall on inimkonna vanim lennuvahend, millega alustati lendamist 1783. aastal. Eestis ei ole need eriti levinud, sest tegu on eksklusiivse ja kalli lendamise viisiga. Nüüd on aga Eestisse saabumas päris esimene uus kuumaõhupall, mis siinmail lennanud. Selle soetamist toetab LEADER-programm läbi Järva Arengu Partnerite: http://www.jap.org.ee/.
EV100 pall on tehniliselt n-ö suur sportpall, millega saab käia ka vastava valdkonna võistlustel. Aga see on palju suurem tavalistest sportpallidest, nii et piloodile lisakssaab pardale tulla ka 2–3 reisijat. Juubeliaasta lendude plaanis on kindlasti nii välisvõistlusi kui ka Eestis erinevate rekordite tegemist, nt kõrguste osas: kõrgeim lend üldse siinmail kuumaõhupalliga, kõrgeim langevarjuhüpe Eestis, kõrgeim tiibvarju hüpe Eestis...
Peale pühendunud lennusportlaste saavad sellest juubelipallist kasu ka paljud teised.
Kui kuumaõhupalli riie täitub ja see pall maa peal püsti seisab, on meil tegemist ligi 20meetrise rahvuslipuga. See võib kaunistada kohapeal seistes paljusid juubeliaasta temaatilisi üritusi.
Sellise palliga lendamine on aga omaette elamus ja kogemus. Madalal puude või majade kohal kulgev suur pall paneb alati inimesed ning autod seisma, uudistama ja pildistama. Need vähesed õnnelikud, kes saavad olla sellise palli pardal, saavad kindlasti aru, et see pole tavaline reis lennukiga, vaid midagi palju enamat...
Lennuklubi soovib 2017–2018 kõik võimalikud tähtpäevad sisustada selliste lendudega või juubelipalli maa peal heiskamisega. Soovijatel tuleks asuda juba aegu varakult broneerima, sest kuumaõhupall on ilmastikule kõige tundlikum lennuvahend ja reaalselt saab sellega meie ilmastikus lennata umbes 40 korda aastas, mitte enam.

Põhilised aastaajad kuumaõhupalliga lendamiseks on suvi ja talv. Kevadel ning sügisel ehk siis vihmaste, tuuliste jm heitlike ilmadega lende ei toimu. Suvel toimuvad lennud reeglina üksnes varahommikul ning hilisõhtul. Talvel on aga teinekord võimalik lennata päev läbi. Meie olulisim verstapost – olla sobiva ilma korral pidulikult õhus 24.02.2018!

Iga pallilend toob kaasa palju vahetuid kulutusi, isegi enam kui väikelennukiga õhus käimine. Seega saavad meie lennud toimuda üksnes tänu nendele tellijatele-sponsoritele, kes asjast huvitatud on.

Algataja

Lennuklubi Keelutsoon

Lennuklubi Keelutsoon tegeleb peamiselt tiib- ja motovarju kui lennuvahendite propageerimisega ning selle valdkonna harrastajate ühendamisega. Koolitame uusi piloote, korraldame lendamise ja matkamise reise erinevatesse riikidesse jpm. Keset Eestit Järvamaal on aastaringselt meie käsutuses klubihoone ja puhkebaas, ühes treeningväljakutega. Meie partnerid pakuvad kohapeal ka nii langevarjuhüppeid kui kuumaõhupallilende.

 
Kaasalööjad
Kasutaja janeli laaneste pilt
janeli laaneste