EV100 matkasari päädis populaarse jõulumatkagaAvaldatud: 28.12.2018

26. detsembri keskpäeval toimunud esimene üle-eestiline jõulumatk pani punkti kogu aasta väldanud EV100 juubelimatkade sarjale. Juubeliaastal toimus kokku enam kui 80 Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustavat tasuta matka.

Juubeliaasta matkasari päädis jõulumatkaga. Foto: Aron Urb / EV100

„EV100 juubelimatkade sari viis tänavu kümned tuhanded inimesed Eesti looduse mitmekesisusest osa saama. Esimene üle-eestiline jõulumatk annabki veel hea võimaluse pärast jõululaus istumist koos pere või sõpradega ennast veidi Eesti looduses liigutada,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe.

Jõulumatkaga pandi ühtlasi ka punkt EV100 juubelimatkade sarjale.

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul toimus üle-eestilise jõulumatka raames kokku enam kui 80 matka.

„Üle-eestilise jõulumatka vastu on olnud huvi nii suur, et lisasime mitmetesse Eesti piirkondadesse veel täiendavaid matku,“ rääkis ta.

EV100 jõulumatkad toimusid enamjaolt matkajuhi eestvedamisel kas jalgsi- või räätsadel. Huvilistel oli võimalik osaleda ka maasturitel, kanuudel ja elektriratastel.

Matkata sai nii Karula Rahvuspargis, Peipsi-äärsetes külades, Sinimägedes Ida-Virumaal, Jaagurannas Pärnumaal, Hiiumaa mägedes, Lehmja tammikus Harjumaal kui ka paljudes teistes Eesti paikades.

Märksõnad

Kõik uudised