EV100 matkatee Saaremaal

Saaremaal sünnib uus, umbes 100-kilomeetrine südamekujuline matkatee, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. 

Valmis!
Valmis!

Suurejoonelisel Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal on Eesti juba saanud ja veel saamas sadu südamlikke kingitusi erinevatelt kogukondadelt. Ka meie Saaremaa matkaklubiliste peades küpses plaan üheks kingituseks. Soovime kingitusena välja pakkuda ühte vahvat marsruuti, mis kulgeb matkajate jaoks väga ahvatlevas piirkonnas: Loode-Saaremaal Tagamõisa ja Undva poolsaartel. Juubeliaastale kohaselt sai matkakilomeetreid umbes sada. Teekonda kaardile pannes selgus veel tore tõsiasi, et marsruut sai enam-vähem südamekujuline. Nii saamegi teha Saaremaa matkajate poolt Eestile tõeliselt südamliku kingituse.

Kui mandril on Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) välja pakkunud juba üle tuhande kilomeetri matkateid, siis saartele pole need pikad mitmepäevased matkamarsruudid veel jõudnud. Loodame oma saja kilomeetriga siis otsa lahti teha, et Saaremaast saaks tulevikus veelgi atraktiivsem matkajate sihtkoht. Matkateekonda on võimalik läbida nii jalgsi kui ka jalgrattal. Jalgsi oleme planeerinud neljapäevase matka võimaluse, jalgrattal kahepäevase. Matkateed ei märgistata maastikul, matkaja saab siit meie kodulehelt alla laadida teekonna faili ja kaardi väljaprintimiseks.

Matka esialgne, veel plaanimisjärgus marsruut.

Rahastaja: Eesti Külaliikumine Kodukant, Kogukondade EV100 taotlusvoor.

Algataja

Matkaklubi Tõll ja Piret

Grupp Saaremaa matkahuvilisi, kes korraldab ja seikleb (Eesti) saartel. Kuigi asutatud on matkaklubi alles 2017 kevadel, siis selle aasta juunikuus toimub juba 16. matk. Meiega võivad kõik seiklema tulla. Õpime koos tundma Saaremaa põnevaid paiku läbi kultuuri, ajaloo või looduse!