EV100: MUINASTULEDE ÖÖ - üle Eesti meie sünnipäeva suvine tähistamine

Tule 25. augustil mere äärde lõket süütama, et moodustada üheskoos tulede kett piki Läänemere randu!

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

EV100 suure suvise peonädala lõpetab Muinastulede öö 25. augustil!

Süütame koos päikseloojangul Läänemere randades lõkked, et tähistada 10. Muinastulede ööd ja Eesti 100. sünnipäeva

Muinastulede öö lõkete õhtu märgib suvise aja lõppu ja lähedaste kokkutulemist ning koju kutsumist. Suvised ettevõtmised on seljataga, nüüd on õige hetk võtta aeg maha ja kutsuda kokku oma lähedased – pere ja sõbrad.

Teeme koos lõkke mereranda ja vaatame tagasi möödunud suvele. Et üheskoos tunnetada neid omavahelisi sidemeid, mis hoiavad elus ja soojendavad meid ka eesootaval pimedal ajal.

Et kogeda ühtsustunnet, mida tekitab teiste lõkete nägemine ja teadmine sellest, et meid, kes kokku hoiavad, on palju.

Oma lõkkekoha saad lisada või vaadata, kus lõkkekohad asuvad aadressil www.muinastuled.ee.

Loe lisa, mis on muinastulede öö!

 

Mere äärde kutsumise eestvedajad MTÜst Tuleranda on plaaniks võtnud tähistada aastal 2018 Muinastulede ööd ühiselt koos naaberriikidega, kel samuti 12 kuu jooksul toimuvad oma riigi sajandad sünnipäevad.

2018. aastal toimub traditsiooniline Muinastulede öö 25. augustil ja sel aastal tuleme kokku oma riigi sajanda sünnipäeva tähistamiseks!

Aastatel 2017-2018 tähistavad viis läänemereäärset riiki eri aegadel oma riigi 100. sünnipäeva. Eestvedajate eesmärk on, et selle aja jooksul võiks vabade riikide tähtsat aastat kõik koos ühel päeval tähistada.

Aastal 2018 tähistavad suurt juubelit kõik Balti riigid ja Poola. Soome tähistas iseseisvuse alguse sajandat aastapäeva juba detsembris 2017. Kõigi riikide sünnipäevad toimuvad sügise- ja talvekuudel, meie soov on ühine tähistamine ette võtta soojal suvekuul.

Muinastulede ööl kutsutakse kõiki Läänemere randadesse lõkkeid süütama ja vaatama. Mereäärsetel lõketel on oma lugu, mis viikingite ajast meieni ja kogu maailma levinud ja sel 2018. aasta muinastulede ööl jutustame uue loo. Sündmuse mõtteks on koostegemine ja koos olemine ning sellega seoses ühtsuse ja sellest tulenevatele väärtustele tähelepanu pööramine. Positiivsus, avatus, sõbralikkus, kokkuhoidmine ja hea meeleolu on sel õhtul iseenesest esikohal, need märksõnad on olulised teistega suhtlemisel ja arvestamisel läbi kogu aasta.

Aasta-aastalt on mereäärsete lõkete süütamise traditsioon laiemalt levinud nii eestlaste hulgas kui naaberriikides. MTÜ Tuleranda on juba aastaid inimesi mere äärde kutsunud ja oleme ka seekord valmis erinevate lõkete, sadamaürituste, kontsertide ja kogukonna ürituste toel ülemere sildasid looma ning positiivseid emotsioone jagama.

Kel sõbrad, sugulased, kolleegid ja muidu tuttavad eelnimetatud riikides, kutsuge ka neid mere äärde ja sellest teada andma veebilehel ancientbonfires.eu

Korraldaja

MTÜ Tuleranda

MTÜ Tuleranda koondab inimesi, kes kutsuvad oma rahvast ja naabreid muinastulede öö sündmuse ajal mere äärde.