EV100 muusikal "Aelita 2.0" ehk "Märka inimeses imet!"

100 andekat näitlejat, lauljat, tantsijat ja muusikut kingivad Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kosmilise suurlavastuse, mis pakub nii eriefekte, ehtsaid roboteid kui ka valgus show.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

SSCW ja Noorte muusikaliteater Taevakivi esitlevad
Heategevuslik noortemuusikal "AELITA 2.0 ehk Märka inimeses imet!"

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmib originaalmuusikal heategevuslik noortemuusikal “Aelita 2.0”, mis tõmbab tänaste EV noorte igapäevaelu ühtäkki kosmilistesse mõõdetesse.
Tegevus toimub nii Eestis kui ka kaugel Lassose planeedil universumis. Noored teadlased nii siin- kui sealpool Linnuteed ootavad visalt signaale kosmosest – seal kuskil kaugel peab ju ometi keegi olema? Värvikas seltskond tegelasi on ametis üsna igapäevaste murekeste ja probleemidega, kuni ühel päeval…! Kauni tulnukast teaduri Aelita, teiste galaktikate elanike ning Eesti noorte ühine lugu on ühtaegu õnneliku lõpuga muinasjutt ja… miks mitte ka täiesti tõsi mis tõsi!
Lavastuses teeb kaasa 100 noort näitlejat, lauljat, tantsijat ning muusikut üle Eesti.

Muusika: Siim Aimla , Paula Pajusaar. Taavi-Hans Kõlar, Allan Kaljaste, Karl Tammaru , Rauno Tali ja Eleryn Tiit
Libreto ja laulutekstid: Loone Ots
Lavastajad: Reeda Toots ja Kaarel Orumägi
Kunstnik: Maarja Pabunen
Muusikajuht: Siim Aimla
Koreograaf: Natalja Šabartšina
Eriefektide tiimi juhendaja: Omari Loid
Produtsent: Vassili Golikov

Lavale tulevad robotid ja tulnukad, lae all hõljuvad droonid, asja juurde kuulub ka pauk ja suits – kuidas teisiti! Ja mis peamine – ka see kõige-kõige suurem ime ei jää tulemata.

Kohtume kohtumisel!

Esietendus 22.02.2018 Nordea Kontserdimajas kell 18.00
Etendus on eesti keeles, inglise ja vene keelse subtiitritega

Ostetud piletiga toetad Virumaa laste ja noorteabi fondi, mille kaudu me toetame andekaid lapsi ja noori täita oma unistusi ja arendada oma potentsiaali – http://foundation.sscw.ee/

Tõravere Observatooriumis valvavad noored vabatahtlikud ööl ja päeval, et püüda võimalikke signaale kosmosest. Kõigil neist on mõni väike probleem: keda ei luba vanemad teadlased end täies õies tõestada, kellel on sõber läinud kaugele maale õppima ega soovigi vist tagasi tulla... Teine muretseb, et maailm kipub koju kätte tulema ja meisterdab kaitseks hermeetilist kapslit. Võib-olla on mugavam kogu elu, sealhulgas teadus, hoopiski robotite hoolde anda?

Valgusaastate kaugusel kosmoses kohtub noor teadur Aelita teiste galaktikate esindajatega, et arutada koostöö ja uute kontaktide üle. Loomulikult on tal tuline rivaal – kuldses keskeas Edaron, kelle meelest noored ega naised (ja eriti mitte noored naised) ei tohiks teadusega tegeleda. Edaron ei taipa, miks kõik talle Aelitat eelistavad. Kui tööle hakkab võimas refraktor, Aelita ja tema kaaslaste mõttetöö vili ja kontakt kõige kaugema galaktika ühe planeediga teoks saab, läheb eriti põnevaks. Planeedi nimi on Maa. Aga mis saab edasi?

Laval näeb 100 andekat näitlejat, lauljat, tantsijat ja muusikut. Saab möllu, nalja, pauku ja udu. Lae kohal lendlevad droonid ja ruumis toimetavad ehtsad robotid. Külalised, valmistuge üheks tõeliseks seikluseks, sest laval sünnib järjest uusi imesid ning ka kõige suurem ime ei lase end oodata.

Korraldaja

Sillamäe Lastekaitse Ühing (SSCW)

Sillamäe Lastekaitse Ühing (SLÜ) on avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing mis loodi 8.12.1989. SLÜ on oma pika ajaloo jooksul töötanud aktiivselt selle nimel, et kujundada oma ümbruskonnast laste- ja noortesõbralik keskkond. Aastast aastasse laiendame oma tegevuste ulatust ja käsitlevate teemade hulka, et luua laiapõhjalisi ning ühiskonnas märkimisväärseid ettevõtmisi. Tänaseks on SLÜ ellu viinud ja toetanud rohkem kui 150 projekti nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil. Missioon: kaitsta laste õigusi ja võimestada noori. Visioon: õiglane ja teineteisega arvestav ühiskond, kus nii lapsi kui noori koheldakse kui täisväärtuslikke inimesi. SLÜ tegutseb koostöös partnerite/huvigruppidega nagu Eesti Vabariigi Valitsus, Euroopa Komisjon, Euroopa Nõukogu, Araabia Liiga, ÜRO Agentuurid ning riiklikud ja rahvusvahelised fondid. Rohkem informatsiooni saadaval ametlikul veebilehel www.sscw.ee