EV100 palverännak Pärnust Pilistverre. Sada kilomeetrit, sada korda sada palvet Eesti eest!

Kõnnime Pärnust, Eesti Vabariigi väljakuulutamise hällist, Pilistverre, Eesti Vabariigi taastamise alguspaika 20.–25. juulil 2018.

Rännates mööda Eesti ajaloos tähtsat rolli omanud paiku, tuletame taas meelde meie oma lugu, räägime lugusid sellest 100aastasest sünnipäevalapsest, meenutame nii ilusaid kui ka raskeid aegu ja soovime talle õnnelikku tulevikku.
Palverännak algab Pärnus Rüütli platsil manifesti ettelugemisega ja esimene rännupäev lõpeb Eesti sõjameeste mälestuskirikus Toris. Torist liigutakse kahe päevaga läbi Vihtra Kurgjale, kus tegutses ühiskonnategelane, kirjanik ja pedagoog Carl Robert Jakobson. Kurgja talumuuseumist rännatakse Tagametsa jahilossi, mis kuulub praegu Eesti Skautide Ühingule. Tagametsast rännatakse läbi Kabala Pilistverre. Pilistveres toimusid Eesti Vabariigi taastamises olulist osa mänginud sündmused. Rännak lõpeb tänujumalateenistusega Pilistvere Püha Andrease kirikus kõikide osalejate tänamise ning koogi ja kohviga.
Käies jalgsi pikki maid, astudes kõrvale suurtest autoteedest, satub palverändur imeilusatele kõrvalistele külatänavatele ja kirikutesse. Soovime oma rännakuga esile tõsta neid väikesi külasid ja nende olulisust. Väikesed külad on alati olnud meie tagala rasketel aegadel. Avaldame oma tähelepanuga tänumeelt neile, kes ikka rõõmsalt külades toimetavad ja elu edasi viivad. Kutsume üles kõiki teele jäävaid külaseltse ja kogudusi saatma oma küla esindajad palverännakule. Need, kel pole jaksu või mahti tervet rännakut kaasa teha, võivad oma küla või valla piires kaasa rännata. 24. õhtul või 25. juuli hommikul kutsume kõiki teel kaasa rännanud ja ränduritele abi pakkunud osalised Kabala mõisa juurde ja viimane 8 kilomeetrit minnakse 25. juulil üheskoos.
Ränduritega koostöös valmib suur sünnipäevakaart Eestile, kuhu kõik rändurid oma nimed ja head soovid saavad sisse kirjutada. Kaarti eksponeeritakse ja hoitakse edaspidi Pilistvere kirikumõisas.

Algataja

Eesti Jaakobitee Sõprade Selts

Eesti Jaakobitee Sõprade Seltsi eesmärgiks on koguda ja vahendada kõikvõimalikku teavet, mis puudutab palverännakut Santiago de Compostelasse ehk camino-t ehk jaakobiteed ning palverännakuid Eesti jaakobiteedel, mis ühendavad Eesti Jaakobi kirikuid. Jaakobitee Sõprade Selts sünd 1.veebruaril 2015. aastal oli loomulikuks jätkuks alates 2011.aastast toimuvatele Eesti jaakobitee palverändurite kokkutulekutele ning 2010 avanenud Facebook´i leheküljele. Leiame, et jaakobitee palverändureid koondav vabakond on vajalik, sest palverännakud maailma erinevatesse pühadesse paikadesse ja ka Eestis kohapeal saavad üha enam tähelepanu ning muutuvad järjest populaarsemaks viisiks võtta aeg maha, leida vastuseid küsimustele, otsida iseennast ja Jumalat. Seltsis toimetame põhikirjaliselt ja õhinapõhiselt. Tunneme, et ise palverännul käinutena tahame midagi tagasi anda nii jaakobiteele kui järgmistele minejatele. Lisainfot seltsi tegevusest leiate kodulehelt www.camino.ee

Kaasalööjad
Kasutaja Mai pilt
Mai
Kasutaja Jaanus Ots pilt
Jaanus Ots
Kasutaja Jana Ots pilt
Jana Ots
Kasutaja Merle Rallmann pilt
Merle Rallmann
Kasutaja Mall Taimre pilt
Mall Taimre
Kasutaja Alice Teel pilt
Alice Teel
Partnerettevõtted
Kasutaja Pretty Reklaamibüroo OÜ pilt
Pretty Reklaamibüroo OÜ