EV100 sünnipäevakutse

Meil on ettepanek Eesti rahvale luua koos üks ühine äge e-sünnipäevakutse, millega kutsume kogu maailma meile külla. See kutse koosneb peamiselt eestimaalaste endi saadetud portreefotodest.

Kutse loomiseks palume kõigil eestimaalastel saata meile oma rõõmsameelne portreefoto. Neid saab saata läbi spetsiaalse rakenduse, mis eeldab enda ID-ga autentimist. See tagab, et kõik fotodel olevad inimesed on tõepoolest ehedad eestimaalased. Foto saatmisel märgib inimene ära ka maakonna, mida ta tahab esindada. Kaasatakse ka e-residendid.

Nendest fotodest luuakse ülipikk videostriim ehk online-sünnipäevakutse. Filmi alguses on kutse tulla meile 100 aasta juubeli puhul külla, millele järgnevad kutsujate fotod. Iga portree on ekraanil mõned sekundid. Fotod järjestatakse maakonniti. Näiteks algab video saarlastega ja lõpeb Ida-Virumaa inimestega. Portreede vahel on rutiini purustamiseks vaheslaidid, mis tutvustavad Eesti vaatamisväärsusi, saavutusi ja tublisid inimesi. Video taustaks mängib eestipärane muusika.

Projektil on potentsiaali saada ka rahvusvahelise meedia tähelepanu, sest suure hulga inimeste koostööprojekt väärib seda. See kutse on nagu online Balti kett, kus oleme kõik üksteise kõrval. Filmi kingime ERMile, et tulevased põlved saaks meie fotosid sealt otsida. See on omamoodi Eesti rahva ajalooline koondportree. Kui meil on palju osalejaid, siis sünnib ka Guinnessi rekord. Rõõmsate fotodega purustame ühtlasi müüdi alati mornidest eestlastest – no vähemalt korra sajandis me siiski naeratame!

Fotosid saab saata aadressilt www.ev100kutse.ee. Sünnipäevakutse hakkab jooksma kogu maailmale internetis alates 24. veebruarist 2018. aastal. See sünnipäevakutse aitab tutvustada Eestit maailmale kui e-riiki ja turismisihtkoha, kus elab palju toredaid ja kokkuhoidvaid inimesi.

Fotode kogumine portaalil www.ev100kutse.ee on juba alanud. Palume kõigil eestimaalastel saata endast rõõmsameelne portreefoto EV100 sünnipäevakutsesse! Ideaalne foto on kvaliteetne ja kaamerasse suunatud pilguga.Fotosid saab saata kuni veebruari alguseni, kuid soovitame enda portreepildi juba praegu teele panna, et vältida viimase minuti ummikuid online-kanalites.

 

Märksõnad

Kõik ühiskingitused