EV100 suvine peonädal suubub Muinastulede öheAvaldatud: 09.08.2018

25. augustil süttivad üle Eesti taas muinastuled. Riigi juubeliaastal toimuva Muinastulede öö raames süttivad tuhanded lõkked on leegitsev kulminatsioon EV100 suvisele peonädalale. Pere- ja sõpruskondade mereäärsete lõkete ning kogukondlike Muinastulede öö lõkkeõhtute registreerimine on alanud.

Allikas: facebook.com/muinastuled

EV100 programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul toob riigi juubelile pühendatud suvine peonädal inimesed kokku toredatel ühissündmustel.

"25. augustil on mõnus sumedas suveöös pere- või sõpruskonnana mereäärse lõkke ümber koguneda, et juubelisuve eredamaid elamusi omavahel jagada," leidis Soe.

Muinastulede öö eestvedaja Mairold Vaik märgib, et lõkete süütamine tähistab suvise aja lõppu, lähedaste kokku tulemist ning koju kutsumist.

"Hoogne suvi hakkab selja taha jääma ning nüüd on õige hetk võtta aeg maha. Süüdates ning nähes lõkkeid üle Eesti saame kogeda omavahelisi sidemeid ja ühtsustunnet, mis soojendab ka eesootavatel pimedatel aegadel," lisas Vaik.

Oma lõkke asukoha saab märkida Muinastulede öö kodulehel asuvale kaardile muinastuled.ee. Sellelt veebilehelt leiab ka avalike lõkkeürituste kaardi.

Muistsel ajal süüdati lõkked teadete edastamiseks või pimedal ajal tee näitamiseks merelolijatele. Kaasaegsete rannalõkete ühise süütamise traditsioon algus Eestis ja Soomes samaaegselt ning rohkem kui 25 aastat tagasi. Augustikuist sündmust nimetatakse Muinastulede ööks.

Rohkem infot Muinastulede öö kohta leiab ka SIIT.

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. EV100 suvine peonädal algab 17. augustil esimese Eesti üldluulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil muinastulede ööga üle Eesti. Enam kui 200 suure suvise peonädala sündmust leiab www.ev100.ee.

Kõik uudised