EV100 suvise peonädala avab Eesti esimene üldluulepiduAvaldatud: 20.07.2018

EV100 suvine peonädal saab avapaugu 17. augustil Rakvere linnuses, kus toimub Eesti esimene üldluulepidu. Rännaku läbi Eesti luule ja ajaloo teevad ligi 30 armastatud näitlejat ning ühiskonnategelast, luulepeole järgneb kontsert "Punklaulupidu 10 aastat". EV100 suvine peonädal kestab 25. augustini.

EV100 suursündmuste juhi Margus Kasterpalu sõnul on EV100 suvine peonädal suursündmus, mis toob kokku nii Eesti inimesed kui ka kõik Eesti sõbrad.

Suvise peonädala veab käima Rakvere linnuses toimuv Eesti esimene üldluulepidu. "Selle ligi 100 luuletust viivad meid erakordsele rännakule viimase saja aasta Eesti luulemaastikel," märkis Kasterpalu.

Üldluulepeo idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe sõnul on Eesti luulepärand meeletult lai ja hea. "Esitamisele tulevad nelja ajaperioodi luulepärlid. Alustame esimestest eesti keeles kirjutatud luuletekstidest ja lõpetame tänapäevase loominguga. Kindlasti ei saa me ka Kristjan Jaagu ja Koidula loominguta, aga need ongi Eesti rahva tüvitekstid," selgitas Saaremäe.

Üldluulepeo programm käsitleb nelja perioodi Eesti ajaloos:

  1. Eesti esimese iseseisvusperioodiga tegeleb Pille-Riin Purje,
  2. nõukogude ja väliseesti luulega Toomas Suuman,
  3. luulega taasiseseisvumisest tänapäevani Tiina Mälberg
  4. ning ärkamisaja luulest teeb valiku Üllar Saaremäe.

Eesti esimene üldluulepidu algab 17. augustil Rakvere linnuses kell 21. Luulepeole järgneb kontsert, millega tähistatakse punklaulupeo 10. juubelit ehk "Punklaulupidu 10 aastat". Rohkem saab lugeda SIIT.  

Kõik uudised