EV100 tammiku avamine Hollandis

Eesti Maja Hollandis ja kohalik eestlaste kogukond rajas Hollandisse EV100 auks tammiku. Tammik jääb tähistama Eesti 100. sünnipäeva ja avatakse pidulikult 24. märtsil.

Kogupereüritus
EST

''Eesti 100 tamme'' 20 puuga tammik asub Amsterdami Schipholi lennujaamast u 10km kaugusel asuvas  Haarlemmermeeri vallas Nieuw- Vennepi asulas, pargis nimega Park 21. 

24. märtsil toimub viimase puu istutamine ja pargi pidulik avamine. Tammede istutamine on kantud soovist luua Hollandisse Eesti park, koht, mis meenutaks kohalikele eestlastele Eestit, jäädvustaks Eesti 100. sünnipäeva ning oleks järgmistele põlvkondadele kohaks, kus tähistada Eesti järgmisi tähtpäevi. 

 

Korraldaja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.