EV100 tammiku rajamine Hollandis

Eesti Maja Hollandis ja kohalik eestlaste kogukond rajab Hollandisse EV100 auks tammiku. Tammik jääb tähistama Eesti 100. sünnipäeva.

Meie soovime, et meil oleks siin Hollandis Eesti park – koht, mis meenutaks meile Eestit, jäädvustaks Eesti 100. sünnipäeva ning oleks järgmistele põlvkondadele kohaks, kus tähistada Eesti järgmisi tähtpäevi. Oleme leidnud pargi, kuhu saame rajada EV100-le pühendatud tammiku. Tammepuud istutatakse veel arengujärgus olevasse parki Park 21. Istutatakse 10–16 tamme.

Park 21 asub Amsterdami Schipholi lennujaamast u 10 km kaugusel. Tammiku rajamisega teeme kingituse Eestile ja eestlaste kogukonnale Hollandis.

Tammiku viimase puu istutamine ja pidulik avamine toimub 24. märtsil 2018.

november 2017- jaanuar 2018: läbirääkimised pargi haldajaga ning planeering 22 veebruar : plaani avalikustamine 22 veebruar- 4 märts: toetajate ning projekti rahastuse leidmine 14 märts- 20 märts: tammede istutamine 24 märts: viimase puu pidulik istutamine ja tammiku avamine

Ootame Hollandis elavaid eestlasi puid adopteerima ja tammiku rajamist toetama. Loomulikult on teretulnud ka teistes riikides elavate eestlaste ja kodueestlaste toetus ning abi.

Algataja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.


Toimunud sündmused

Seotud ühiskingitus
 
Kaasalööjad
Kasutaja Madis Lehtmets pilt
Madis Lehtmets
Kasutaja Margit Tera pilt
Margit Tera