EV100-teemaline koolinoorte moekonkurss Moe Malle

Haabersti Vaba Aja Keskus soovib koos Haabersti linnaosa koolinoortega Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul koolinoorte moekonkursiga palju õnne.

Laste- ja noorteprogramm
Kogupereüritus
EST

29. märtsil toimub Haabersti koolinoorte moekonkurss Moe Malle. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud noorte moeloojate mõõduvõtu teemaks on URBANETNO. Moe Malle on suunatud kõikide Haabersti Linnaosa üldhariduskoolide 7.–12. klasside õpilastele.

Moekonkursi eesmärgiks on arendada noortes loovust ning pakkuda neile võimalust esitleda oma loomingut laiemalt. Noortele moeloojatele on suureks väljakutseks esitada oma loomingut suures kaubanduskeskuses sadade külastajate silmade all. Nimelt on Haabersti Vaba Aja Keskuse koostööpartneriks CITYCON ning Moe Malle noored disainerid saavad oma loomingut esitada Rocca Al Mare kaubanduskeskuse aatriumis. Moe Malle 2018 teema on otseselt seotud Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamisega. URBANETNO ühendab endas kahte peamist elementi – pärimuskultuuri ja linnakultuuri. Konkursi võistlusjuhend suunab noori mõtlema teemadele nagu "Muhu mustriga maika", "Kuusalu triibuga teksad", "Seto elementidega seelik", "Pärimuskultuur linnariietes".

Noorte väljakutse on ühendada pärimuskultuuri ajalooline hõng urbanistliku ja tänapäevase stiiliga, et seeläbi luua unustamatu kollektsioon. Teema valikul lähtuti ideest ühendada midagi vana ja traditsioonilist uuenduslikuga.

Noorte moeloojate kollektsioone hindab kohapeal professionaalne žürii ning sel ajal kui auväärt žürii kollektsioonide üle juurdleb ja otsust langetab, esinevad publikule noored lauljad ja tantsijad.

Korraldaja

Tallinna Linnakantselei