EV100 tegi kummarduse filmiprogrammi loojateleAvaldatud: 22.02.2019

Reedel, 22. veebruaril tänati Filmimuuseumis EV100 filmiprogrammi kuulunud teoste loojaid. Kokku valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari.

Tänusündmusel vaadati üheskoos ka tehtust katkendeid. Foto: Aron Urb / EV100

EV100 korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul on EV100 filmiprogramm toonud Eesti filmi kuldaja ning pakkunud kinoelamusi igale inimesele nii Eestis kui ka välismaal. „Need filmid, sarjad ja dokumentaalid andsid mitmetele noortele filmitegijatele võimaluse ennast teostada ning, nagu vaatajate huvi ka kinnitab, Eesti filmiklassikat täiendada uute teostega.“

„Juubeliperioodil on ära tehtud suur töö, mis tõi värske hingamise Eesti filmitööstusesse tervikuna,“ ütles Eesti Filmi Instituudi peaprodutsent Piret Tibbo-Hudgins. „Lisaks suurepäraste teoste sündimisele arutatakse üha enam meie filmivaldkonna tuleviku üle ning loodame, et selle tulemusena jätkub Eesti filmi võidukäik,“ märkis ta.

VAATA pildigaleriid EV100 filmiprogrammi tänusündmusest

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valmis uusi mängufilme kokku viis: „Tõde ja õigus“, režissöör Tanel Toom, „Seltsimees laps“, režissöör Moonika Siimets, „Põrgu Jaan“, režissöör Kaur Kokk, „Võta või jäta“, režissöör Liina Trishkina-Vanhatalo ja koguperefilmi „Eia jõulud Tondikakul“, režissöör Anu Aun. EV100 filmiprogrammi kuulus ka animafilm „Lotte ja kadunud lohed“, dokumentaalfilmid „Juured“ ja „Tuulte tahutud maa“ ning telesari „Pank“. Lähemalt saab EV100 filmiprogrammi kohta lugeda: www.EV100.ee/filmid.

Kõik uudised