EV100 teledraamasarja konkurssLõppenud

Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Rahvusringhäälinguga kuulutab välja Eesti Vabariik 100 raames loodava teledraamasarja ideede konkursi.

Postimees/Scanpix

Draamasarjast on saanud audiovisuaalse narratiivse sisu loomise ja vahendamise vallas vääriline konkurent täispikkadele mängufilmidele. Kuna nii nende tootmise viisid kui tarbimise kanalid ei ole teineteisest enam sedavõrd eristatavad, siis pakub draamasarja vabam ajakasutamise võimalikkus tihti rohkem mänguruumi loo liinide, karakterite, taustsüsteemi ja konteksti väljaarendamisel. Kui filmi piiratud pikkus nõuab loolt üldistusi, siis sarjas on aega keskenduda detailidele.

Konkursi eesmärk on leida sarju, mis suudavad hallata draamasarjade täpset dramaatilist struktuuri. Lugu peaks olema lihtsalt ja selgelt jälgitav, kuid käsitlema temaatikat, karaktereid ja dialoogi isikupärasel ja originaalsel moel. Sarja temaatika peaks haakuma millegagi, mis on Eestile oluline minevikus, olevikus või tulevikus ning selle põhisündmused peavad geograafiliselt aset leidma Eestis.

Lugu võib vahendada draama või komöödia, krimiloo, põneviku, romantilise draama jne žanris, kuid see peab sündmusi esitama ja üldistama tasandil, mis lasevad meil end üllatava nurga alt ära tunda ja mõista.

Draamasarja formaat: rahvusvahelise potentsiaaliga kvaliteetsari, mille sisule ja teostusele on esitatud kõrgendatud nõudmised. Draamasarja pikkus: 12 osa x 1 tund. 
Ideede esitamise tähtaeg ja koht: 15. mai 2015 e-posti aadressile kristina(ät)filmi.ee
Kandideerida võivad Eestis asutatud juriidilised isikud, kelle põhitegevusala on filmide ja/või teleprogrammide tootmine.

Esitada tuleb järgnevad dokumendid:          

- sünopsis (1 - 2 lk);
- treatment (6 - 10 lk.);
- autori(te) visioon draamasarja teema, struktuuri ja karakterite kohta (1 lk.);
- autori(te) ja produtsendi CV;
- draamasarja tootva tootmisettevõtte tegevuslugu;
- kui draamasari põhineb raamatul, siis selgitus, kuidas sari sarnaneb/erineb algtekstist;
- vabatahtlik: pilootosa stsenaarium või 3-5 lahtikirjutatud stseeni.

Ideid hindab žürii koosseisus Margus Kasterpalu (Eesti Vabariik 100 juhtrühm), Mart Normet (ERR), Tristan Priimägi (Sirp, filmikriitik), Edith Sepp (Eesti Filmi Instituut) ja Toomas Luhats (Elion, hankejuht).

Žürii valib välja kuni 4 ideed, millele eraldatakse stsenaariumi kirjutamise toetus á 5000 eurot.
Eesti Filmi Instituut korraldab rahvusvaheliste juhendajate kaasabil draamasarjade kirjutamise töötoa, milles võivad osaleda kõigi väljavalitud ideede autorid.

Väljavalitud draamasarjade  lõplike stsenaariumide esitamise tähtaeg on 31. oktoober 2016. Tootmisesse läheb 1-2 sarja. Lõplikust valikust välja jäänud sarjad on vabad kandideerima kõikidesse telekanalitesse.
Draamasarja telelinastuse algus: alates 2018.

Märksõnad

Kõik konkursid