EV100 üheslaulmine „Laulu võim“ ja üheslaulmise järelkontsert „Sajandi sumin“

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks kutsub Nargenfestival kõiki Eesti riigi taasiseseisvumispäeva eelõhtul üheskoos laulma.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Ülemaailmne EV100 üheslaulmine Tallinna Lauluväljakul on kaheosaline pidu. Esimeses osas “Laulu võim” lauldakse Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks sada minutit järjest.

Üheslaulmine on osa EV100 suurest suvenädala tähistamisest 17.-25. augustil. Üheslaulmisel lauldakse teada-tuntud laule armastatud näitlejate, lauljate ja kooride seltsis. Eeslauljateks on Jaan Tätte, Evelin Võigemast, Eeva Talsi, Lauri Õunapuu, Priit Võigemast, Maria Listra, Hele Kõrve, Jan Uuspõld, Mait Malmsten, Marta Laan, Liina Vahtrik, Riina Maidre, Jaan Pehk, Jarek Kasar, Tiit Kikas, Arno Tamm, Kihnu Virve, Ivo Linna, Kadri Voorand ja Estonian Voices.

Osaleda saab Tallinna Lauluväljakule kohale tulles või liituda üheslaulmisega arvuti vahendusel.

Õhtu jätkub EV100 üheslaulmise järelkontserdiga “Sajandi sumin”. Kontserdil saab kaasa laulda erinevatele Eesti bändidele – Curly Strings, Singer Vinger, Metsatöll, Miljardid, Smilers, Estraadiraadio Kaire Vilgats ja Ivo Linna.

Sündmus kuulub EV100 muusikaprogrammi. „Laulu võimu“ ja „Sajandi sumina“ kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, korraldaja Nargenfestival. 

Mõlemat laulusündmusest teeb otseülekande ETV.

 

Piletite eelmüük Piletilevi müügikohtades üle Eesti.

Sissepääs lauluväljakule avatakse kell 17.30. Ürituse algus kell 19, orienteeruv lõpuaeg on 00.30.

Lisainfo: www.nargenfestival.ee

Pilet annab õiguse üheks sisenemiseks.

Palun arvestage, et muudetud on liikluskorraldust ja parkimiskohtade arv on piiratud. Varuge palun aega ja kasutage ühistransporti.

Sündmus kuulub EV100 muusikaprogrammi. Vaata kogu kava ev100.ee

 

Korraldaja

SA Lootsi Koda (Nargenfestival)

Tõnu Kaljuste poolt ellu kutsutud Nargenfestival on pikim ja mitmekesiseim suvine kultuurifestival Eestis. Nargenestival pakub talle omaselt kultuuriliselt mitmekülgset kava – rahvamuusikast klassika maailmatippudeni. Nargenfestival on oma algusest (aastast 2006) olnud üks meretagune ja mereäärne lugu. Nargenfestivali kunstiline juht Tõnu Kaljuste võitis 2014 aastal Grammy parima kooriesituse Arvo Pärdi "Adama itk" esituse eest.