Eva Jänes Isikunäitus „SADA MAALI"

Eva Jänese isikunäitus „SADA MAALI" on kuni 23. oktoobrini Viimsi Püha Jaakobi kirikus. 

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Eva Jänes Isikunäitus SADA MAALI" Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Kunstiteadlane Mai Levin kirjutab Viimsi pühakoja näituse saateks: „Juba  hulk aega tagasi tekkis Eva Jänesel idee maalida Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sada maali. Sestpeale on ta neid maalinud tunduvalt rohkem, sest ta maalib pidevalt niikuinii, ajendatuna vajadusest luua, tähtpäevadest olenemata. Aga on siiski ilus, et ta sellele tähtpäevale mõtleb ja tahab selle tähistamisse panustada.

Sel kümnendil oleme näinud kunstniku väljapanekuid geomeetrilises laadis maalidest, esialgu valdavalt väikestest ruutudest koosnevad maalid, mille sarjades ta varieeris vorme, värve, meeleolusid. Kuid nende kõrvale hakkas sagedamini ilmuma suuremaid töid, milles senine ühtlaselt kattev, siledapinnaline maalimisviis hakkas ruumi andma loetava pintslikirjaga maalilisematele tööde lõikudele.

Käesolev näitus avab ja vahendab Eva Jänese viimaste aastate loomingu telje, sest esitleda ühel näitusel sada maali nõuab kunstnikult julgust ja kõneleb ka tema loomeküpsusest. Vaataja leiab ennast küll pühakojast, kuid seda mõjutatuna kunstniku sisemaailma avaruse, mõttesügavuse ja elukogemuse rõõmu ning mängulisuse allikatelt. Kreeka keelne sõna „chara“ – rõõm,  tähendab nii juubeldust, kaasakiskuvat head meeleolu ja miks ka mitte suurt värvide pidu ja see leiabki oma rõõmuküllases täiuse kunstniku maaliseeriate mosaiigis.

Näitust toetab Eesti Rahvuskultuuri Fond

Näitus avatud: Viimsi Püha Jaakobi kirikus

Info kiriku lahtioleku kohta:  http://viimsijaakobikirik.ee/kontakt/

Lisainfo:

galerist

Erkki Juhandi

erkki.juhandi@eelk.ee

551 7777

Korraldaja

Kristina Kütt

Märksõnad: