FAT rattamatk ja suplus rabajärves

Kutsume Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistama sportlikult ja hoogsalt, paksurattalistel jalgratastel. Preemiaks on suplus rabajärves, imelius kevadine loodus ja hea seltskond. See on elamus ja mälestus, mis jääb kestma aastateks!

EST

10. juunil kell 11.00 ootame kõiki huvilisi paksurattaliste jalgratastega (tuntud ka kui FAT rattad) matkama Põhja-Kõrvemaa põnevale maastikule!  Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala ja sellega piirnevad alad pakuvad erakordselt kaunis looduskeskkonnas mitmekülgseid võimalusi puhkuse ja vabaaja veetmiseks.

Koguneme Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses kell 10.45. Matka kestvus on kuni 2 tundi. Matka pikkus kujuneb vastavalt matkagrupile. Kõigil soovijatel on võimalus matka käigus ka rabajärves üks värskendav suplus teha!

Piirkond on rikas kaitsealuste taimede poolest (sh kümned liigid käpalisi), samuti pesitsuskohaks haruldastele linnuliikidele nagu kaljukotkas, väike-konnakotkas ja must-toonekurg. Foto- ja vaatlusrõõmu pakub kevaditi metsiste pulmatants metsalagendikel. Hoolimata paiga nimest leiad Kõrvemaalt üle 100 järve ning Soodla ja Paunküla veehoidla.

Matkaja panevad liivased rajad ja kõrgustesse küündivad künkavallid mõnusasti proovile, aga arvestame matkajate võimekusega ja hoolitseme selle eest, et retk oleks nauditav.

Matk kuulub Eesti Vabariik 100 juubelimatkade programmi. Vaata kõiki matkasid www.ev100.ee/et/juubelimatkad

 

Registreerimine ja tasu:

Matka hind 20 €/täiskasvanu. Hind sisaldab retkejuhiga matka ning ratta ja kiivri renti. Matka eest saab tasuda koha peal sularahas või maksekaardiga.
Palume eelnevalt registreeruda meie kodulehe kaudu siin.

Soovitused enne matka:

Söö korralikult hommikusööki. Riietu sportlikult ja nii, et saaksid vajadusel riideid vähemaks võtta. Võta kaasa seljakott, ujumisriided ja rätik, pane kotti ka väike energia-amps ja fotoaparaat.

Küsimuste korral võta meiega ühendust e-maili teel: info@korvemaa.ee või telefoni teel: +372 5349 9598

Korraldaja

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus

Mõnus keskus looduse rüpes – Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskus – asub Anija vallas, Harjumaal, 5 kilomeetri kaugusel kunagisest kuurortlinnast Aegviidust. Keskuse territooriumilt saab alguse Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala. Külastajad tulevad siia erinevatele matkadele, sportima, suve-, talve- ja sünnipäevasid tähistama; erinevaid koolitusi või seminare läbi viima või lihtsalt meeldivat olemist nautima. Ja seda nii sõprusseltskondade, kolleegide kui ka peredega.