FeEst: Just ESTonishing Peter Kentie

Sündmus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ja on osa "feEst"  ürituste sarjast, mida toetab Intergratsiooni Sihtasutus.  

EST ENG

Peter Kentie tutvustab kohalikele eestlastele ja teistele huvitatutele oma brändi Just ESTonishing- milline on tema nägemus Eestist ja kuidas Eestit maailmale tutvustada. Peter on hollandlasest Eesti e-kodanik ja suur Eesti fänn. 
Ettekanne on inglise keeles.

 https://www.facebook.com/events/237092533508845/

Korraldaja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.