FeEst: Stella Soomlaisi nahatöötuba Hollandis

Eesti Maja Hollandis korraldab festivali "feEst" ja Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul nahakunstnik Stella Soomlaisi töötoa.  

EST

Eesti Maja Hollandis korraldab festivali "feEst" puhul ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks huvilistele nahakunstnik Stella Soomlaisi töötoa. Töötoa eesmärgiks on tutvustada Hollandi eestlastele ja hollandlastele Eesti käsitööd ning luua sidemeid. 

Stella Soomalais on Eestis juba pea 10 aastat edukalt tegutsenud nahadisainer kellel on ka omanimeline kaubamärk. Lisainfot leiab veebilehelt : https://stellasoomlais.com/
Meil on rõõm teile teada anda, et 13. mail toimub Stella nahatöötuba Amsterdamis, Eesti Kool Hollandis ruumides. 
NB! Kohti on 15 osavõtjale. Töötoa kestvus on u 2 tundi. Selle ajaga saab valmistada kas moeka nahast käepaela vôi vôtmehoidja. Vajalikud materjalid ja töövahendid toob Stella endaga kaasa. 
NB! Vajalik eelregistreerimine! 
Info ja registreerimine estonianhousenl@gmail.com

Projekti toetab Intergratsiooni Sihtasutus (EV100 väliseesti projekt).

 

Korraldaja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.