feEst: SUUR ühistantsimine Amsterdamis

Hollandis tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva suure ühistantsimisega. Eesmärk on end tantsida Guinnessi rekordite raamatusse kui "Enim rahvuseid tantsutunnis".

EST ENG

Ootame tantsima nii eestlasi kui ka nende sõpru-tuttavaid-kolleege! Tutvustame eesti tantse ka teistele Hollandis elavatele rahvustele, sest jagatud rõõm on topelt rõõm! 

 Kui kõik reeglid täidetud ja osalejaid võimalikult paljudest eri rahvustest, läheb tantsimine kirja kui Guinnessi rekord "Enim rahvuseid tantsutunnis". Erinevate rahvuste tuvastamiseks on teiste rahvuste esindajatel vaja kaasa võtta pass, millest tehakse kohapeal koopia. Tantsude õppimine toimub õues ja inglise keeles!

Tantsutund kestab umbes 40 minutit, mille käigus õpitakse koos tantsima tantse Kaerajaan ning Oige ja vasemba. Tantsimist juhendab Teet Killing. 

Korraldaja

Eesti Maja Hollandis

Eesti Maja Hollandis põhieesmärkideks on eesti keele ja kultuuri säilitamine ning viljelemine Hollandis ning kultuuridevaheliset sidemete loomine. Seltsi hõlma all tegutsevad tantsurühm Tuuletütred, Hollandi Eestlaste Koor ja Eesti Kool Hollandis, millest 2016. aastal kasvas välja Eesti Maja Hollandis. Erinevalt paljudest teistest Eesti Majadest ei ole seltsil oma hooneid, vaid tegevus toimub liikmete kodudes, renditud ruumides aga eelkõige liikmete südameis. Traditsiooniks on saanud eestlaste jaanipeo organiseerimine ning riiklike pühade kui ka rahvakalendri tähtpäevade(mardi-ja kadripäev, vastlapäev) ühine tähistamine. Teatrietendused, kontserdid, filmiõhtud, näitused, kirjandusüritused kuuluvad samuti kultuuriseltsi tegevusvaldkonda. Eesti Maja Hollandis teeb tihedat koostööd Hollandi Balti Seltsi ja Eesti Suursaatkonnaga Haagis ning kultuuriseltsidega Euroopas.