Festheart

Festheart on LGBTI filmifestival, mille raames on võimalik nautida maailma filmikunsti, pidada sisukaid debatte ja avaldada arvamust LGBTI kogukonda puudutavatel teemadel.

Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

MTÜ Sevenbow algatab Eesti 100. juubeliaastal LGBTI filmifestivali, kinkides seeläbi Eestile enam mõistmist, sallivust ja kvaliteetseid kinoelamusi. Loodame, et järgmise 100 aasta jooksul muutume üha avatumaks, tolerantsemaks ja üksteist mõistvamaks. Oleme uhked oma riigi üle ning uhkete kodanikena anname ka oma panuse riigi ja ühiskonna arendamisse. Üheskoos parema Eesti eest! Seoses Vabariigi juubeliperioodiga leiate kindlasti meie programmist ka põnevaid arutelusid meie mineviku ja tuleviku üle, samuti head Eesti kinokunsti ja kunstnikke.

LGBTI filmifestival „Festheart“
6.-8. oktoober 2017 Rakvere

Festivali keskmeks on filmiprogramm, mis koosneb 6 täispikast mängufilmist, dokumentaalprogrammist, lühifilmide programmist ja animaprogrammist. Programmivalikul eelistatakse filme, mis ei ole veel Eestis linastunud. Lisaks LGBTI teemade tõstatamisele on filmiprogrammi eesmärgiks tuua meie publikuni kvaliteetsed Euroopa, USA ja Aasia filmid, millele muidu ligipääs puudub.
Festivali oluliseks osaks on mahukas lisaprogramm, mis hõlmab endas debatte, arutelusid ja mõttekodasid ühiskonnas aktuaalsetel LGBTI kogukonda puudutavatel teemadel. Rakvere Galeriis toimub LGBTI-temaatiline kunstinäitus. Lisaks korraldame festivali raames kaks meelelahutuslikku pidu.
Peame LGBTI teemade tõstatamist oluliseks nii Rakvere kui ka Eesti kontekstis laiemalt. Festivali eesmärgiks on ühisosa leidmine erinevate ühiskonnagruppide vahel. Usume, et intelligentne debatt aitab kaasa tolerantsuse ja aktsepteerimise kasvule.

Festivali programm:

6. oktoober 2017
Lühifilmide programm
Üks täispikk film
Õhtune pidu

7. oktoober 2017
Lühi- ja dokumentaalfilmide programmid
Kolm täispikka filmi
Arutelud, debatt
Õhtune kultuuriklubi

8. oktoober 2017
Animatsiooniprogramm
Kaks täispikka filmi
Arutelukohvik

Lisainfo: festheart.blogspot.com

Korraldaja

MTÜ SevenBow

MTÜ SevenBow tegeleb kodanikuühiskonna arendamise ning konkreetsemalt LGBTI projektide korraldamisega.