Festival „The Music Festival of the Nations“: Estonia in Musica Ansambel Hortus Musicus Roomas

Festival „The Music Festival of the Nations“: Estonia in Musica  Ansambel Hortus Musicus. Kunstiline juht Andres Mustonen (viiul)

ENG

Festival „The Music Festival of the Nations“: Estonia in Musica

Ansambel Hortus Musicus, kunstiline juht Andres Mustonen (viiul)
Kontserdi korraldaja: Itaalia Eesti Selts koostöös Concerti del Tempietto, Santa Cecilia konservatooriumi ja Eesti Kontserdiga
Kavas Pärt, Schultz, Marini, Monteverdi, Gabrieli, Kaumann

Ansambli liikmed:
Andres Mustonen – ansambli kunstiline juht
Olev Ainomäe, Imre Eenma, Valter Jürgenson, Tõnis Kaumann, Tõnis Kuurme, Riho Ridbeck, Ivo Sillamaa, Anto Õnnis, Taavo Remmel 

Hortus Musicus andis oma esimese kontserdi 1972. aastal. Ansambel asutati toonase Tallinna Riikliku Konservatooriumi viiuliüliõpilase Andres Mustoneni eestvedamisel ja on seega omal alal vanim katkematult tänini tegutsev ansambel Ida-Euroopas ja üks väheseid nii pikaealisi maailmas. Hortus Musicus klassifitseerub peamiselt vanamuusika ansamblite hulka, kuid nende omapära seisneb stambivabas, loomingulises suhtumises meist ajaliselt ent mitte sisuliselt kaugesse muusikasse.Nüüd juba enam kui 40 aasta jooksul on Hortus uurinud ja esitanud oma programmides Euroopa muusikat 8. kuni 20 sajandini: -gregooriuse koraal – orgaanumid – keskaegsed liturgilised draamad – hümnid ja motetid – franko-flaami koolkond – Itaalia Trecento-meistrid – 16. sajandi range polüfoonia – prantsuse šansoonid – itaalia madrigalid, frotollad ja villanellad – suur hulk süite renessansiaegsetest tantsudest üle Euroopa- varajased sonaadid ja vaimulikud suurvormid 17.-18. sajandist – 20. sajandi heliloojate (sageli spetsiaalselt Hortusele loodud) muusika.
Oma enam kui 40-aastase tegutsemisaja jooksul on Hortus Musicus andnud kontserte enamuses Euroopa riikides, USA-s, Jaapanis, Iisraelis ja tohutul territooriumil, mille moodustas endine Nõukogude Liit. Heliplaatidele on salvestatud ca 35 programmi, millest osa on saadaval tänapäevalgi firmadest Erdenklang, Musica Svecia, Forte ja Finlandia Records.

Korraldaja

Eesti Kontsert

Märksõnad: