Festival "Noor insener"

Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva üleriigilise noorte inseneride festivaliga, kus esitletakse 100 ahelreaktsioonimasinat.

Laste- ja noorteprogramm
Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Festival "Noor insener" virgutab noorte loovust ja ettevõtlikkust ning arendab nende oskusi probleeme lahendada. Festivalil osalevate noorte ülesandeks on töötama panna 100 masinat nii, et igas masinas käivituksid mitmed erievad ahelreaktsioonid.

Ühiselt tegutsedes võib väikestest asjadest kokku panna suure ja keerulise teose ja mis võiks veel paremini sümboliseerida Eestimaa noorte aktiivsust ja nutikust!?

25. veebruaril kell 11:00 algavale festivalile on oodatud kõik huvilised. Võistlejad on pidanud eelnevalt vastavalt nõuetele ehitama ahelreaktsionimasina ning koguperepäeval Tallinna Lauluväljaku sammassaalis saavad masinaid uudistada kõik huvilised. Kõik külastajad saavad noortele masinate kohta küsimusi esitada ning hääletada nutitelefoniga parima meeskonna poolt.

Festivali eesmärk on kasvatada noortes huvi tehnoloogia ainevaldkonna, tehnikateaduste ning inseneri elukutse vastu. Festivalile on võistlema oodatud lasteaialapsed, õpilased, õpetajad, huvialaringide juhendajad, üliõpilased ja kõik teised huvilised – nii poisid kui tüdrukud.

Üleriigilise festivali "Noor insener" tööjuhendi koos lisadega leiab siit.

Ülesandeks on valmistada ahelreaktsioonimasin, mis vastab tööjuhendi nõuetele.

Meeldivat meisterdamist!

Festivalil osalemiseks palume aegsasti registreeruda siin.

Lisainfo:

Kodulehekülg: www.tehnoloogia.ee

E-post: festival@tehnoloogia.ee

Jälgi meid Facebookis!

Korraldaja

Mittetulundusühing Eesti Tehnoloogiakasvatuse Liit

Liidu eesmärgiks on liikmete tehnoloogiaõpetuse alase professionaalsuse kasvu soodustamine ja tehnoloogiakasvatuse põhimõtete leviku tõhustamine ning vastavasisulise hariduse arendamine. Liit on korraldanud tehnoloogia ainevaldkonna õpetajatele mitmetel aktuaalsetel teemadel õppepäevi, täienduskoolitusi, konverentse, konkursse ja projekte, samuti oleme korraldanud mitmeid konkursse õpilastele. Oleme koostanud uudset õppevara, sh õpikud ja õppematerjalid. Meie tegemised kajastuvad üksikasjalikumalt liidu kodulehel, www.tehnoloogia.ee , mis on kõigile vabalt kättesaadavad.