Festival TALLINNA TORNID 2018

Corelli Music kingib kõik oma kontserdisarjad, festivalid ja suursündmused Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidulikuks tähistamiseks. 

Kogupereüritus
EST ENG

Euroopa Kultuuripealinna Tallinn 2011 programmist alguse saanud omanäoline festival rõõmustab publikut juba kaheksandat korda. Selle aasta säravad esinejad toovad armsa pealinna kirikutesse ja kuulsaimasse linnamüüritorni muusikat alates renessansi- ja barokajast läbi klassikaliste oreliteoste kuni kaasaegsete jazzimprovisatsioonideni. Suvelõpu sumedatel õhtutel saab nautida kontratenori ja kitarri kaunist duetti, isa ja tütre võluvat koosmusitseerimist ning vaimustavat orelimuusikat.

 

N, 23.08.2018

*19.00 Püha Vaimu kirik (Pühavaimu 4, Tallinn)

Kontsert „Nocturnal. Dowland and Shakespeare"

ESINEJAD: Ivo Posti (kontratenor) ja Kristo Käo (kitarr)

KAVA: Imelised laulud kontratenorile inglise renessanss- ja barokkmuusikast (J. Dowland, Th. Morley, H. Purcell jt) ning osad B. Britteni kuulsast soolokitarriteosest "Nocturnal. After Dowland". Meeleolukas õhtukontsert iidse kiriku võlvide all.

PILET: 10 / 7* €

 

R, 24.08.2018

* 19.00 Kiek in de Kök (Komandandi tee 2, Tallinn)

Kontsert „Duo de la Soirée“

ESINEJAD: Liis Lutsoja (viiul) ja Jaak Lutsoja (akordion)

KAVA: Isa ja tütre akordioni ja jazzviiuli müstiline kõlamaailm, mis ei jäta külmaks ühtki kuulajat. Omanäoline põnev muusikaline kooslus esitab kuulsaimas linnamüüritornis nii omaloomingut kui ka seadeid prantsuse valssidest Kariibi mere saarte muusikani.

PILET: 10 / 7* €

 

L, 25.08.2018

*16.00 Rootsi-Mihkli kirik (Rüütli 9, Tallinn)

Kontsert „Orelimuusikat läbi mitme sajandi”

ESINEJA: Aivar Sõerd (orel)

KAVA: Vaimustav orelikontsert klassikaliste muusikapärlitega barokiaja meistritest romantismini (G. Jullien, F. Tunder, C. Franck, J.S. Bach, D. Buxtehude, R. Tobias jt). Meeldiv lõunapaus kauni muusikaga, mida pakub Riigikogu liige ning hiljuti Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi omandanud muusik Aivar Sõerd.

Sissepääs vaba annetuse alusel festivali toetuseks

Korraldaja

Corelli Music OÜ

Säravalt kaunis klassika - tipptasemel muusikud, väärikad kontserdipaigad, Eesti rikkalik ajaloopärand ootavad teid! Kontserdiagentuuri Corelli Music asutas viiulimängija Mail Sildos 2004. aasta märtsikuus eesmärgiga arendada Eesti ühe tuntuma ajastu pillidel mängiva barokkansambli Corelli Consort professionaalset kontserdielu. Tänaseks on Corelli Music kasvanud stiilseks ja elegantseks agentuuriks, korraldades pidevalt kontserte lisaks ansamblile Corelli Consort ka paljudele teistele eesti ja välismaistele muusikutele. Kontserdid, sarjad ja festivalid toimuvad peamiselt ajaloolise ja arhitektuurilise kõrgväärtusega hoonetes - mõisad, lossid, kirikud, aadlipaleed - ning tutvustavad Eesti unikaalset rikkalikku arhitektuuripärandit ja tormilist ajalugu koos erinevate ajastute sädeleva muusika ja meie suurepäraste muusikutega. See idee on leidnud väga sooja vastuvõtu publiku ja kriitikute poolt poolt ning kõrgelt pärjatud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali, Eesti Mõisate Ühenduse ja Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni preemiatega. Lisaks kontserdikorraldusele on agentuuri põhitegevusaladeks eesti muusikute loomingu salvestamine CD/DVD-dele ning nende kaudu laiemalt väljaspoole Eesti riigi piire ning kultuuriturism kodusel Maarjamaal. Aastaks 2008 on välja antud kaks CD-plaati ja salvestatud hulgaliselt materjale nii CD-de kui DVD-de väljaandmiseks. Meil on rõõm kutsuda Teid nautima endiste aegade võlu ning ajaloo ilu.