Filmi „Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist“ Londoni esilinastus

Programm20:15 – Uksed avatud20:30 – Esilinastus21:15 – Vestlus Piiba Kolka ja Shama Khannaga (kuraator, Flatness)21:30 – Vastuvõtt

EST ENG

Filmi „Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist“ Suurbritannia esilinastus.

Neljapäeval, 4. oktoobril kell 20 esilinastub Londonis Piibe Kolka eksperimentaalne dokumentaalfilm „Lähemal vaatlusel. Kuus episoodi Katja Novitskova kunstist“.
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse algatusel loodud film pakub haruldase lähivaate rahvusvaheliselt tuntud kunstniku loomingule. Filmi kaheaastane võtteperiood langes aega, mil Katja Novitskova valmistas ette ja esitles oma senise karjääri mahukamaid projekte, teiste hulgas esimesi soolonäituseid Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias: „Koidiku missioon“ Hamburgi kunstihoones, „Maa potentsiaal“ New Yorgi linnavalitsuse pargis ning „Loki kindlus“ CC Fondis Shanghais.

Antropoloogia- ja filmitaustaga autor Piibe Kolkat tõukas filmi tegema Katja Novitskova huvi visuaalsete tehnoloogiate suhtes ning „veider võlu“, mida ta installatsioonides loob. Protsess andis võimaluse kogeda Novitskova kunsti kiirete kaadrivahetuste ja tähelepanukonkurentsi tingimustes tavatult pikalt ja keskendunult. Film on katse seda kogemust audiovisuaalsesse keelde tõlkida. Filmis loovad kaamera ja filmija, mikrofonid ja helisalvestaja alternatiivseid perspektiive seitsmeteistkümnele sekundile, mis on mõõdetud kunstivaatamise keskmiseks pikkuseks. Kuidas suhestuvad installatsioonid ja skulptuurid neid ümbritseva füüsilise ja mõttelise kontekstiga? Mis toimub teoste sees, nende vahel ja seostes teiste kehadega – masinlike, loomalike ja inimlikega?

 

Film on eesti ja inglise keeles, subtiitritega. Pikkus 45 min
Filmi produtsent on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus
Filmi toetasid Outset Eesti, Kultuurkapital ja IM Arvutid
Linastust toetab Eesti Kultuuriministeerium ja EV100
Täname Eesti suursaatkonda Londonis ja Baltic View

Korraldaja

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus/Estonian Contemporary Art Development Center

The Estonian Contemporary Art Development Center (ECADC) is a nonprofit foundation focused both on fostering international exposure for artists from Estonia and on developing the contemporary art scene in Estonia. Functioning as an umbrella organization for Estonian partner institutions, the center is creating strategic international partnerships in the field of contemporary art.