Filmifestival „Kino maale“

Filmifestival „Kino maale“ filminäitajateks on registreerunud üle 100 näitamiskoha 14 Eesti maakonnas. Festival toimub nii tänavu kui ka 2018. aastal ehk Eesti 100. sünnipäeva aastal.

„Kino maale“ on Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestival, mille programme näitavad mitmekümned kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti ja seda täiesti tasuta! Oma esimesel tegutsemisaastal sõuab festival animatsioonilainel, tehes kummarduse Nukufilmi 60aastasele loomingule. Kavas on kokku üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele.
„Kino maale“ kasvas välja Priit Pärna Animafilmifestivali samanimelisest alafestivalist ning toimub tänavu esimest korda. „Kino maale“ kannab sel hooajal ka Euroopa festivalide (EFFE) kvaliteedimärki. Filme näitame Elroni rongides, Go Busi bussides, kultuurimajades, haridusasutustes ja raamatukogudes üle terve Eesti, olles seega kõige laiahaardelisem festival Eestis. Maailma mastaabis on samuti ainulaadne festivali filmide näitamine rongides ja bussides.
Festival toimub 9.–29. oktoobril 2017, infot leiab filmifestivali „Kino maale“ tegevuste kohta www.kinomaale.ee ja www.facebook.com/kinomaale.
Meie kingitus Eestile on kujunenud välja mitme aasta jooksul, kui alustasime filmide näitamist eelmisel festivalil 2–3 aastat tagasi maakohtades, et aidata inimestel paremini mõista animatsiooni olemust ja kutsuda neid kinožanri juurde. Meie doseeringud on küll lühiajalised, kuid selle-eest intensiivsed, mis on 6 aasta jooksul, mil oleme filmifestivale korraldanud, inimestes ka animatsiooni vastu huvi äratanud. Filme oleme näidanud kõikides maakondades ja ligi 200 erinevas asutuses üle Eesti. Samuti tegeleme erinevate filmifestivalide raames aktiivselt maanoorte harimisega, pakkudes neile ka väljundit nii koolituste kui ka konkursside näol. Kui suurte linnade noortel on võimalusi rohkem, siis maal kipub neid olema vähem. Meie soov ongi noori ja ka suuremaid huvilisi tasahilju filmipisikuga nakatada ja kui Eesti saab kunagi 110aastaseks, siis ehk ka mõni meie koolitatud noor teeb juba omakorda Eestile sünnipäevakingituse.

Filmifestival KINO MAALE 09. – 29. oktoober 2017 Koondajakava 09.10 – 29.10. – kõik festivali programmide näitamine erinevates Eesti kultuurimajades, raamatukogudes, noortekeskustes, koolides, muuseumites, 1. jalaväebrigaadis, info näitamispaikade kohta 14. maakonnas - http://www.kinomaale.ee/kinosaalid 09.10 - 29.10 – "bussianimatsioon" GoBusi bussides ja "rongianimatsioon" Elroni rongides 09.10 – 11.10. – Tapa Gümnaasiumis animatsiooni töötoad lastele ja noortele, koolitus 1. jalaväebrigaadis ajateenijatele 23.10 - 27.10 – kõik festivali programmid Tapa Kultuurikojas, www.kultuurikoda.ee 24.10 kell 18.00 ja 20.00 – Priit Pääsukese mängufilm "Keti lõpp", sissepääsuinfo www.kultuurikoda.ee 28.10. kell 17.00 Festivali GALA, autasustamised, tänamised Programmid: Elbert Tuganov - nukufilmi 1960-70date retrospektiiv, Heino Pars - nukufilmi 1970date retrospektiiv, Heino Pars - nukufilmi 1980date retrospektiiv, Mati Kütt 70 - nukufilmi retrospektiiv, Hardi Volmer 60 - nukufilmi retrospektiiv, Nukufilm 60 remix 12+, Nukufilm 60 remix lastele, Nukufilm 60 remix täiskasvanutele, Nukufilm 60 laste eriprogramm "Miriami lood", Mait Laasi animatsioon "Lisa Limone ja Maroc Orange". Animatsioonide näitamised kõikjal täiesti TASUTA ! Kogu festivali info ja täiskava: www.kinomaale.ee, lisaks https://www.facebook.com/kinomaale/, indrek.jurtsenko@tapa.ee, 5290785.

Hea filmihuviline, palun leia endale festivali kodulehelt „Kino maale“ http://www.kinomaale.ee/kinosaalid sobiv külastuspaik ja mine filme nautima. Aita levitada teavet meie tegevuste kohta.

Algataja

Tapa Vallavalitsus

Tapa vald on suuruselt teine omavalitsus Lääne-Viru maakonnas, piirnedes põhjas Kuusalu, Kadrina ja Rakvere vallaga, idas Vinni ja Väike-Maarja vallaga, lõunas ja läänes Järva vallaga ning läänes Anija vallaga. Valla üldpindala on 481,3 km2. Praegustes piirides Tapa vald on tekkinud mitmete omavalitsuste ühinemiste tulemusena. 2005. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste järgselt ühinesid Tapa linn, Lehtse vald ja Saksi vald (v.a Kiku, Salda ja Pariisi küla) Tapa vallaks ning Tamsalu linn ja Tamsalu vald Tamsalu vallaks. Teine ühinemine leidis aset 2017. aastal, mil Tapa vald ühines Tamsalu vallaga.