Fin-Est100 Friendship Rowing

Oleme õde ja vend, Taimi Soomes ja Arvo Eestis. Meil on kavas sõuda suvel kahekesi Helsingist Tallinnasse, teha sõprussõudmine, millega 100-aastane Soome tervitab 100-aastast Eestit!

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Meist
Õde-vend. Politseinikud. Spordihuvilised.
Üks meist Soomes, teine Eestis.

Mida plaanime
Meil on kavas sõuda suvel kahekesi üle lahe, Helsingist Tallinnasse.
Sõprussõudmine, millega 100-aastane Soome tervitab 100-aastast Eestit!

Eesmärk
Ühtlasi on eesmärk läbi sõudmise ja sponsorite abiga tunnustada Eesti Soome-poisse (sõjaveterane), et anda üle meiepoolne tagasihoidlik tänu. Sõudmine Soomest Eesti oleks austusavaldus nendele julgetele meestele, kes kartmatult suusatasid üle Soome lahe ja läksid appi soomlastele kaitsma Soome riiki jätkusõjas. Soovime, et meie heategevuslik ettevõtmine kajastaks meie rahvaste sõprust, koostööd ja peegeldaks meie riikidevahelist koostööd kogu Läänemere piirkonna ohutuse tagamisel.

Kuidas idee alguse sai
Möödunud jõulude ajal käisid mu õed ja vennad (kokku on meie peres 6 õde-venda) oma peredega minu juures külas. Kokku oli meid 23 inimest. Loomulikult me ei mahtunud minu juurde koju. Jõule pidasime Kuhmos reservohvitseride majas, see on koht kus soomlane tôrjus tagasi vaenlase kallaletungi Talvesôjas. Majas sees ja selle ümbruses on palju sôjajärgseid rekvisiite ning kogu see atmosfäär avaldas mu lähedastele väga suurt muljet ja tunnustustavaid sõnu leidus hulgaliselt soomlastele. Selle koosviibimise käigus tekkiski meil mõte midagi toredat koos vennaga läbi viia, kus põhiline tähelepanu oleks pööratud Eesti ja Soome 100-ndatele sünnipäevadele.

Laiem sõnum ühiskonnale on rõhutada liikumise ja spordiga tegelemise ning enda vormis hoidmise tähtsust. Lisaks eneseteostusele ja 82 kilomeetrise distantsi läbimisele on projekti eesmärgiks tähistada Eesti ja Soome 100.sünnipäeva. 

 

Koduleht: http://www.finestfriendshiprowing.com/

Facebook: https://www.facebook.com/FinEstFriendshipRowing/

 

Taimi @ Soome

Arvo @ Eesti

 

Korraldaja

Fin-Est100 Friendship Rowing

Oleme õde-venda politseinikud ja spordihuvilised. Üks meist Soomes, teine Eestis. Soovime pühendada sõprussõudmise üle Soome lahe Soome 100 ja Eesti 100 juubelitele.