Fjordides kajab - Eesti 100 Trondheim's Norras

Folklooripidu Trondheimis (Norra Kuningriik), mis jutustab loo Eesti tantsu-ja lauluajaloost läbi 100 aasta. Pealtvaatajatele pakutakse käsitöö õpituba, osta käsitööd, õppida Eesti tantsu.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG

Norra eestlaste EV100 peo korraldajateks on Norras tegutsevad Eesti rahvatantsurühmad Viikingid ning Trollid. Viikingite põhitegevuskoht on Oslo, Trollidel Trondheim. Mõlema grupi tantsijad on Eestis sündinud ja koolis käinud eesti kultuuri entusiastid.

Üllatusena on peole oodatud osalejaid lähiriikidest. Kodumaalt on külla tulemas segakoor Keilast ning muusikud, kes pakuvad elavat folkloorimuusikat, saatmaks tantsijaid. Meister Meelis Kihulane õpetab puutööd ning kohalikel eestlastel, kes tegelevad käsitööga, on võimalus enda tooteid müüa. Programmis osalevad ka Trondheimi Eesti Kooli õpilased. Päeva lõpetab simman osalejatele.

Peol õpetatakse pealtvaatajatele klassikalisi Eesti seltskonnatantse, mis tutvustavad meie tantsufolkloori ajalugu. Programm koosneb erinevatest tantsudest, mis jutustavad Eesti tantsufolkloori ajaloo läbi 100 aasta.

Peo eesmärk on tugevdada kohalikku eestlaste kogukonda, luua sõprussidemeid teiste väliseesti rühmadega ning pakkuda kohalikele eestlastele võimalust tähistada EV100 juubelit koos nende Norra peredega, tutvustades ka siinses kultuuriruumis meie riigile olulist tähtpäeva.

Korraldaja

Kadri-Liis Wist ja Maria Djomina

Oleme kaks Norras elavat energilist naist, kellele meie kodumaa folkloori hoidmine väljaspool Eesti piire on olulise tähtsusega. Kadri-Liis on olnud Eesti Kooli asutamise juures nii Oslos kui Trondheimis, samuti on tema lapsukesed rahvatantsurühmad Oslos (Viikingid) ning Trollid Trondheimis. Maria leidis tee meie rahvakultuuri juurde mõned aastad tagasi. Viikingite ja Trollide ühisel jõul soovime teha meie kodumaale kingituse 100ndaks juubeliks.