Folkloorifestival "Tunne rahvast enda ümber!"

Eesti moodustab pindalalt kogu maailmast 0,09% ja rahvaarvult 0,02%. Argo Moor on öelnud kuldsed sõnad: "Kultuur sünnib inimese kohtumises maailmaga." Kohtume siis sellega!

Folkloorifestival kasvas välja soovist, tutvuda erinevate rahvuste kultuuri, kommete, toidukultuuri jms. Miks just Kehra ja Anija vald, sest Anija vallas elab üle 50 erineva rahvuse, meie ümber elab inimesi-naabreid, kellest me ei tea, aga võiksime teada. Festivali esimeses pooles esinevad erinevate rahvuste taidlejad, kes tutvustavad oma kultuuri. Kohalikud käsitöö valmistajad ja toitlustajad pakuvad oma tooteid. Festivali teine pool kuulub esinejatele. Sel aastal on esinejateks Curly Strings; Meelika Hainsoo ja Paul Daniel; Etnosfäär; kohalik Kaisa Jõhvik ja Cätlin Mägi trad. instruments +DJ. Esinejate nimekiri võib veel täieneda. Festival toimub Kehra pargis ja ajaloolises ait-kuivatis.

12.00 avamine ESINEJAD Etnosfäär 12.45 Kaisa Jõhvik 18.00 Meelika Hainsoo ja Paul Daniel 19.00 Curly Strings 21.00 Mick Pedaja ja Erki Kaikkonen 23.00 Ju-Ju ( Cätlin Mägi ja trad. Instruments DJ) 00.30 KOHALIKUD ESINEJAD, TAIDLEJAD JA VAHEPALA AVAMINE 12.00 1. MÄLUMÄNG 12.15 Vokaalansambel Rjabinuška Maardust 13.50 Näidend “ Ivan Tsarevitš ja hall hunt” 14.15 2. mälumäng 15.15 Noored lauljad Heli Karu laulustuudio 15.45 3. mälumäng + finaal 16.30 Anija valla segakoor “Hannijöggi” 17.30

Ootame abikäsi festivalipäeval, võtame vastu esinejaid ja taidlejaid, kes tegelevad rahvatantsu või -lauluga, sponsorlust nii rahaliselt festivali korralduseks kui ka loosikasti kingitusteks.

Algataja

MTÜ Tantsuratas

MTÜ Tantsuratas on Kehras rahvatantsuga tegelev mtü, korraldame ka folkloorifestivali "Tunne rahvast enda ümber!". Tegemist on erinevate rahvuste kultuuri tutvustava kogukondliku päevaga. Lisaks erinevate rahvuste tutvustamisele, tutvustame ka kohalikke elanikke ja nende tegemisi.