Folkloorifestival "Tunne rahvast enda ümber!"

Eesti moodustab pindalalt kogu maailmast 0,09% ja rahvaarvult 0,02%. Argo Moor on öelnud kuldsed sõnad: "Kultuur sünnib inimese kohtumises maailmaga." Kohtume siis sellega!

Folkloorifestival kasvas välja soovist, tutvuda erinevate rahvuste kultuuri, kommete, toidukultuuri jms. Miks just Kehra ja Anija vald, sest Anija vallas elab üle 50 erineva rahvuse, meie ümber elab inimesi-naabreid, kellest me ei tea, aga võiksime teada. Festivali esimeses pooles esinevad erinevate rahvuste taidlejad, kes tutvustavad oma kultuuri. Kohalikud käsitöö valmistajad ja toitlustajad pakuvad oma tooteid. Festivali teine pool kuulub esinejatele. Sel aastal on esinejateks Curly Strings; Meelika Hainsoo ja Paul Daniel; Etnosfäär; kohalik Kaisa Jõhvik ja Cätlin Mägi trad. instruments +DJ. Esinejate nimekiri võib veel täieneda. Festival toimub Kehra pargis ja ajaloolises ait-kuivatis.

12.00 avamine 13.00 - u 16.00 - erinevate taidlejate esinemised 16.00- kontserdid Curly Strings Cätlin Mägi Meelika Hainsoo ja Paul Daniel Kaisa Jõhvik Etnosfäär

Ootame abikäsi festivalipäeval, võtame vastu esinejaid ja taidlejaid, kes tegelevad rahvatantsu või -lauluga, sponsorlust nii rahaliselt festivali korralduseks kui ka loosikasti kingitusteks.

Algataja

MTÜ Tantsuratas

MTÜ Tantsuratas on Kehras rahvatantsuga tegelev mtü, korraldame ka folkloorifestivali "Tunne rahvast enda ümber!". Tegemist on erinevate rahvuste kultuuri tutvustava kogukondliku päevaga. Lisaks erinevate rahvuste tutvustamisele, tutvustame ka kohalikke elanikke ja nende tegemisi.