Fotonäitus „Ajajõgi – 100 kilomeetrit Võhandu lugu“

Meie kingituseks on jäädvustada Eesti pikima jõe lugu läbi Võhandu aerutamismaratoni. See on 100 kilomeetrit Eesti lugu – lugu jõest ja inimestest, kes elavad jõe ääres.

Aeg voolab kui jõgi. See on 100 kilomeetrit Eesti lugu, on kõigi Võhandu maratoni osalejate ja Võhandu jõekallastel elavate inimeste kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Võhandu maraton on 100 kilomeetri pikkune, suurim aerutamismaraton maailmas. Osalenute arv on enam kui 3000 aerutajat 21 riigist.

Meie kingituseks on jäädvustada Võhandu jõe ümber elavate kogukondade elu Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval Võhandu aerutamismaratoni kaudu. See on 100 kilomeetrit Eesti lugu – lugu jõest ja inimestest, kes osalevad Võhandu maratonil, ja neist, kes elavad oma igapäevaelu Võhandu jõe kallastel. Ja üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna – seega soovime jäädvustada Võhandu maratonil osalejad ja Võhandu jõe ääres elavad inimesed ja kogukonnad fotodele – luua fotopank ning fotonäitus.

Üle kümne aasta, mille jooksul oleme Võhandu 100 km pikkust maratoni korraldanud, oleme näinud, kuidas Võhandu jõe ääres elavatele inimestele läheb meie ettevõtmine korda. Igal aastal näeme, kuidas see sündmus aprillis toob kokku kodukandi pered, sugulased ja sõbrad; näeme, kuidas iga elanik ja majapidamine Võhandu jõe kaldal tahab ja panustab vabatahtlikult maratoni toimumisse kas abistamise, saunakütmise, turvalisuse hoidmise või kaasaelamisega. Meie soov on tänada Võhandu jõe ääres elavaid kogukondi ja anda neile tagasisidet ning teadmist, et nemad on olulised ja tähtsad. Parim viis on nad jäädvustada video- ja fotokaameraga.

1. jaanuar 2018 – algab registreerimine 13. Võhandu maratonile 31. märts 2018 – lõpeb registreerimine maratonile 20. aprill 2018 kell 16 – avatud võistluskeskus Võrus Roosisaare silla juures 21. aprill 2018 – 13. Võhandu maratoni ühisstart kell 7 Tamula järvelt 22. aprill 2018 kell 7 suletakse maratoni finiš Võõpsus 23.–27. aprill 2018 – koristus ja muud maratoni lõpetamisega seotud tegevused Mai– juuni – video ja fotomaterjalide kogumine, töötlemine Juuli–september – fotonäituse kujundamine ja valmistamine Oktoober 2018 – detsember 2019 – fotonäituse eksponeerimine suuremates kaubanduskeskustes Eestis ja lähiriikides.

Tule appi korraldusmeeskonda, tule pildistama. Finantsilist abi otsime fotonäituse kujundamiseks ja tootmiseks pärast Võhandu maratoni.

Algataja

MTÜ Spordiühing Ekstreempark

Spordiühing Ekstreempark loodi grupi aktivistide poolt 12.aprill 2002. aastal eesmärgiga ühendada erinevaid huvigruppe ja populariseerida ekstreemsporti, matkamist ja vabaaja veetmist looduses. Ekstreempark kuulub Võrumaa Spordiliitu ning on Eesti Aerutamisföderatsiooni ja Eesti Ronimisliidu liige. Ühingu tegevuspaketti kuuluvad süstaslaalomi võistluse ja rahvusvahelise Võhandu Maratoni korraldamine. Lisaks võistluste korraldamisele tegeletakse aktiivselt kärestikuaerutamise ning kaljuronimise arendamisega Võrumaal. Spordiühingus tegutseb noorte süstaslalomistide ja kaljuronijate treeninggrupp.


Toimunud sündmused