Fred Jüssi fotonäitus "Rajamustrid"

Kingime EV100 puhul Fred Füssi fotonäituse "Rajamustrid", mis annab edasi meie maa põhjamaist kargust ja suunab noori mõtlema looduse hoidmisele ja elu põhiväärtustele.

Kui otsida seletust Fred Jüssi ainulaadsele fenomenile, siis ilmselt tulebki selleks pidada naasmist lihtsuse, inimesele kõige loomulikumate ja lähedasemate põhiväärtuste juurde, mis on esitatud läbi kristallselge isikliku elukogemuse, läbitunnetatuse, veenvuse ja imelise emakeele kasutuse. Mees, keda on nimetatud eestlaste südametunnistuseks ja hinge peegliks, sügava elutarkuse kandjaks, ütleb enda kohta küll tagasihoidlikult, et on vaid aken, mis vahendab seda valgust, mis on niigi olemas kõikjal meie ümber. “Rajamustrid” on üks särav valguskiir läbi selle imelise akna.

Näituse aluseks on Fred Jüssi loodusfotod. Näituse koosneb 31 pildist tema loomingu paremikust. Fotodel on kujutatud Eestimaa loodus läbi aastaaegade, erinevate looduskaunite kohtade, inimeste, loomade jne. Fred Jüssi loodusfotod on sugestiivsed ja südamilikud ning annavad edasi meie maa põhjamaist kargust, ning on kaunis ja õpetlik jutustus läbi looduspiltide tulevastele põlvedele.
Näitusega soovime õnne 100-aastaseks saavale Eesti riigile.

Tegemist on rändnäitusega, mis tiirleb mööda Eesti haridusasutusi ja näitusesaale-galeriisid. Näitusega soovime panna eelkõige koolinoori panna mõtlema elu põhiväärtuste ja looduse hoidmise üle. Näituse vaatamisest ideid ja inspiratsiooni saanud noorte väärtuslikud mõtted võiks panna paberile, millest saaks omakorda kena kingituse sajandivanusele riigile.

Näituse kujundaja on Kersti Tormis.

Näituste ajakava: veebruar 2017 - Eesti Rahvaraamatukogu 15.-31. märts 2017 - Tapa keskraamatukogu 1.aprill- 8. mai - Tallinna Püha Johannese kool 10. mai - 10. juuni - Karula rahvamaja 12. juuni-12. juuli - Tõrva kultuurimaja 12.juuli- 12.august - Tõrva kirik-kammersaal 15.august - 16. september - Ambla kultuurikeskus 3. oktoober - 8. november - Pärnu Keskraamatukogu 13. november - 30. detsember - Pärnu Vanalinna kool

Algataja

Eha Ristimets