GALERII: arhitektuuri sada aastat sai EV100 kaante vaheleAvaldatud: 09.11.2018

Reedel, 9. novembril esitleti Eesti arhitektuurimuuseumis EV100 raamatusarja kuuluvat teost „Eesti arhitektuuri 100 aastat“. Autor Mart Kalm annab teoses ülevaate riigi arhitektuuri arengust sajandi jooksul.

Foto: Liis Reiman/ EV100

„Eesti sada aastat paistavad kõige ausamalt välja arhitektuuri kaudu, mida näeme ja kogeme enda ümber iga päev,“ sõnas raamatu autor Mart Kalm. „Aeg ja olud on püstitanud erinevaid ehitusülesandeid, mille tagamaid ja lahendusviise raamatus avan,“ lisas Kalm.

EV100 korraldustoimkonna juht Jaanus Rohumaa märkis teose esitlusel, et arhitektuur jutustab ilmekalt riigi ajaloo ja majanduse keerdkäikude lugu. „Meid ümbritsev keskkond on ajalookroonika, mille mõtestamisel just see juubeliaastal ilmunud raamat heaks teejuhiseks on,“ lisas Rohumaa.

Vaata galeriist, millises meeleolus raamatuesitlus toimus.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga SIIN

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatuid saab ette tellida SIIN.

Kõik uudised