GALERII: „Eesti lennunduse 100 aastat“ annab valdkonnast lennuka ülevaateAvaldatud: 31.10.2018

Kolmapäeval, 31. oktoobril esitleti Tallinna lennujaamas EV100 raamatusarja kuuluvat teost „Eesti lennunduse 100 aastat“. Autor Toomas Türk annab teoses ülevaate Eesti lennunduse arengust sajandi jooksul.

Foto: Aron Urb /EV100

„Raamatus on võimalikult kompaktne ülevaade lennunduse arengust saja aasta jooksul,“ sõnas EV100 raamatusarja kuuluva teose autor Toomas Türk. „Kajastatud on saavutusi nii lennuväe, reisilennunduse, lennukiehituse ja -hoolduse kui ka lennuspordi arengus,“ täpsustas Türk.

VAATA: pildigalerii esitlusest jäädvustas fotograaf EV100 fotograaf Aron Urb.

EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on lennundus riigile oluline valdkond, head lennuühendused maailmaga toetavad nii Eesti turismi kui ka majanduse toimimist.

„Oluline saavutus on see, et Eestis on võimalik saada eestikeelne lennundusharidus. Just lennundusspetsialistide järelkasv ja suur huvi lennuspordi vastu aitavad tagada lennundusvaldkonna jätkuva arengu,“ lisas Pruuli.

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga SIIN.

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine www.apollo.ee/EV100.

Kõik uudised