GALERII: Eestlaste juhitud maailmakoristusega liitus 144 riikiAvaldatud: 16.09.2018

12 tundi pärast Maailmakoristuspäeva toimunud rahvusvahelisel pressikonverentsil selgus, et aktsioonis osales ühtekokku 144 riiki ning ligi 13 miljonit inimest. Samas rõhutasid korraldajad, et osalejate arv kindlasti veel kasvab ning lõplikud tulemused selguvad alles oktoobris. Planeedi ajaloo suurim koristusaktsioon sündis kodanikualgatusena ning kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul.

EV100 juubeliprogrammi kuuluv Maailmakoristuspäev toimus 15. septembril

Suurimad prügikoristajad riikidest olid esialgsetel andmetel Indoneesia – ca 3,4 miljoni, Pakistan – 3 miljoni, Ameerika Ühendriigid – 1,5 miljoni, Ukraina – 1 miljoni, Nepal – 535 000, Kõrgõzstan – 420 000, Rumeenia – 335 000 elanikuga.

Mitmel pool mõjutasid aktsioonis osalemist loodusjõud. Aasias möllav supertaifuun Mangkhut tõi kaasa tugevad vihmad ja tormituuled, mille tõttu olid sunnitud oma koristusaktsioonid osaliselt või täielikult edasi lükkama Filipiinid, Guangdongi provints Hiinas, Hong Kong, Macau ja Taiwan.

Hong Kongis plaanib oma koristuspäeva korraldada 6. oktoobril, Macaus 23. septembril, Taiwanis toimub rannikualade koristamine 29. septembril ning Filipiinide põhjaosas 22. septembril.

Ameerika Ühendriikides Põhja- ja Lõuna Carolina osariike tabanud orkaan Florence ‘i tõttu lükati neis osariikides kõik koristusaktsioonid edasi kuni tormist põhjustatud hädaolukord on möödas. Samal põhjusel lükkasid oma koristused edasi ka Virginia, Washington D.C. ja Georgia osariikide meeskonnad. Dominikaani Vabariik lükkas oma koristusaktsiooni edasi 22. septembriks Kariibide mere piirkonda läbinud orkaan Isaacist põhjustatud tugevate tuulte ja vihmade tõttu.

Maailmakoristuse juhi Eva Truuverki sõnul on numbritest olulisem siiski fakt, et eile saadeti korda midagi enneolematut, mille puhul on statistikast olulisem suhtumise muutmine, miks otsustasid inimesed erinevatel kontinentidel üheskoos ühel ja samal päeval koristama tulla.

Kõik uudised