GALERII: Ilmus seni põhjalikem ülevaade turismi arenguloost EestisAvaldatud: 28.09.2018

28. septembril esitleti Tallinnas EV100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti turismi 100 aastat". Autor Heli Toomani raamat annab ülevaate sihipärase turismikorralduse algusest ja arenguloost Eestis.

Äsjailmunud teose "Eesti turismi 100 aastat" autor Heli Tooman. Foto: Liis Reiman / EV100

"Eesti turismi sajandit tutvustavas raamatus saab teada, kuidas on erinevatel aegadel turismi korraldatud selleks, et edendada riigi majandust ning Eesti elu tervikuna," sõnas EV100 raamatusarja kuuluva teose autor Heli Tooman.

"Loo jutustamisel olen toetunud praktilistele näidetele, vürtsiks on lisatud turismitegijate isiklikud lood, fotod ning väljavõtted dokumentidest ja intervjuudest turismiasjalistega," märkis Tooman.

Vaata pildigalerii toimunud esitlusest.

EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on turismil oluline roll meie majanduse elavdamisel ja ka Eesti kultuuri tutvustamisel maailmas.

"Juubeliaastal heidame pilgu Eesti turismiloo tähtsaimatele sündmustele ja inimestele, kelle toel on meie maa kujunenud arvestatavaks sihtriigiks terves maailmas. Loodetavasti innustab vastne koguteos veel enam sellesse valdkonda panustama, sest turism on nii majanduslik, kultuuriline kui lõpuks ka julgeolekuküsimus," märkis ta.

EV100 raamatusari

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud Riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari.

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga. Tutvu EV100 raamatusarjaga SIIN.

EV100 raamatusarja teosed tulevad müügile Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning Eesti Meedia klienditeenindustes üle Eesti. Raamatute ettetellimine www.apollo.ee/EV100.

Kõik uudised