GALERII: Loodusmuuseumis tänati EV100 juubelimatkade korraldajaidAvaldatud: 09.02.2019

Laupäeval, 9. veebruaril kogunesid Eesti Loodusmuuseumisse EV100 juubelimatkade sarja kuulunud retkede korraldajad. Eesti Vabariigi juubeliaastal viis matkasari ligi 300 eriilmelisele retkele Eesti looduses.

EV100 juubelimatkad – sarja tegijad on tänatud. Foto: Arno Mikkor/ EV100.

EV100 programmijuhi Maarja-Liisa Soe sõnul viis juubelimatkade sari meie looduse mitmekülgsust nautima kümned tuhanded inimesed. „Matkasarja kuulnud peaaegu 300 matka olid väga erinevad ja loodan südamest, et iga huviline leidis endale mõnusa väljakutse ning nautis seda kogemust täiest südamest,“ märkis Soe.

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina rõõmustas, et EV100 juubelimatkade sari viis kokku kohalikud matkakorraldajad ja Eesti inimesed. „Erinevaid matku pakkusid kokku 38 ettevõtet. Erakordne kogemus oli üle-eestiline jõulumatk, kus samal päeval matkas üle 10 500 inimese. Tähelepanuväärsed sündmused olid kindlasti veel RMK suur ühismatkamine ja matkapidu, Eesti looduse päeva matkad ning Eesti Matkaliidu Estonia mäetipu vallutamine.”

Vaata pildigaleriid tänusündmusest

Juubeliaasta jooksul toimusid EV100 juubelimatkade sarjas retked vooluveekogudel, looduskaitse- ja seiklusmatkad, avavete- ja pärimusmatkad, ratta- ja tõukerattamatkad, loodusvaatlus- ja korilusmatkad, rabamatkad, auto- ja motomatkad ning tõukekelgu- ja uisumatkad. Augustis avas kingitusena Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks oma matkarajad Riigimetsa Majandamise Keskus.

EV100 juubelimatkade sarja korraldasid Eesti Matkaliit, Riigikantselei EV100 korraldustoimkond ja Riigimetsa Majandamise Keskus.

Kõik uudised