Galerii Positiiv näitusteprogrammi 1. näitus Reet Sau "Siin on mu süda"

Galerii Positiivi projekt koosneb näitustest, mis kestavad alates 2017. aasta maist kuni 2018. aasta suveni ning mõtestavad praeguses ühiskonnas toimuvaid protsesse ning aktuaalseid teemasid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST ENG RUS

Reet Sau isiknäitus "Siin on mu süda" kuulub galerii Positiiv kuuest näitusest koosnevasse sarja, mida toetab EV100 kunstiprogramm "Sada kunstimaastikku".

Eesti rahvas muretseb suurtööstusliku metsapoliitika tulemuste pärast ja soovib osaleda meie metsa tuleviku kujundamisel. Reet Sau on jäädvustanud analoogkaameraga kümme aastat üht Eestimaa metsatukka, mida nüüd ähvardab kadumine. Kunstnik on mustvalged fotod suurendanud käsistsi vineertahvlitele kasutades vana ja unustusse vajunud fotokeemilist protsessi. Kas väljapanekust saab ühe metsa mälestusnäitus, näitab aeg. Reet Sau: „Inimesed on kui puud – nad sünnivad, kasvavad, rajavad omale oksi ja harusid, otsivad oma teed valgusele ning murduvad ja kaovad. Metsarütm on kui inimese südame kardiogramm.“

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.