Galerii Positiiv näitustesarja 2. näitus Ülle Saatmäe "Vaateväli"

EV100 kunstiprogrammi kuuluv Ülle Saatmäe isikunäitus avab galerii Positiiv 2017.a. sügishooaja. Galeriide Tallinna Teisipäeval, 26. septembril kell 17.00 kutsuvad kuraator Kristel Schwede ja kunstnik Ülle Saatmäe kunstihuvilisi näitusel „Vaateväli“ nüüdiskunsti eri meediumide piire ületavale ja ühendavale mõtterännakule.

Galerii Positiiv EV100 programmi kuuluva näitustesarja teine näitus on Ülle Saatmäe "Vaateväli". See on kunstniku esimene isikunäitus, kus on loodud põnev dialoog kahe erineva meediumi, tekstiili ja foto vahel. Fotode sõnumi teisendamiseks loodud tekstiilinstallatsioon võimaldab vaatajal kaasa rännata kunstniku visuaalsel teekonnal kahemõõtmeliselt fotolt kolmemõõtmelisse galerii ruumi.

Peamiselt loodus- ja keskkonnafotograafiaga tegeleva kunstniku pildikeel on tundlik ja diskreetne. Eri aastaaegade valgusolusid oskuslikult pildistatavate objektidega sulandades toob ta esile looduse hingestatud olemuse või dramatiseerib looduskeskkonnas leiduvat inimtekkelist tausta.

Kunstnik on installatsiooni tekstiilide vävimisel kasutanud lisaks süneetilistele värvidele mustikaid, angervaksa, raudnaelu ja adru. Ülle Saatmäe (s 1966) on hariduselt tekstiilikunstnik, kes töötab igapäevaselt Disain Digestos disainerina ja õpetab Tartu Kõrgemas kunstikoolis tudengitele interjööritekstiili. Näitustel osalenud alates 1998. aastast.

Näituse kuraator ja kujundaja on galerii Positiiv galerist Kristel Schwede.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: