Galerii Positiivi näituseprogrammi 4. näitus Kristino Rav'i „Hämarala seniidis”

Kristino Rav'i esimene isikunäitus „Hämarala seniidis” tegeleb sünnitusjärgsest depressioonist alguse saanud muutuste, arengute ja väljakutsetega, mis viivad uute tugevusteni.

Kunstnik esitab oma fototöödes keha lavastusliku maastikuna, kasutades muutunud enesetunnetuse ja -teadlikkuse väljendamiseks visuaalseid metafoore. Kristino Rav: „Washingtoni Ülikooli meditsiinikeskuse andmetel kogeb sünnituse järel kurvameelsust (baby blues) ligi 50-80% sünnitanutest. Patoloogia võib tekkida ka meestel. Vaatamata sünnitusjärgse depressiooni küllaltki kõrgele esinemissagedusele on teema ise pigem põlu all. Sotsiaalne norm raseduse ja emaduse roosamannavahusest idüllist pingestab värskete vanemate ootusi iseenda, oma toimetuleku, uute rollide ja tunnete suhtes." Kunstnik peab oluliseks rasedusjärgse depressiooniga seotud teadmiste, hoiakute ja uskumuste tähelepanu alla seadmist ning nendega seotud stigmade ja tabude ümberlükkamist. Fotolavastusi, keraamikat ja isiklikke esemeid (raamatud) koondava installatiivse näituse ülesehitus on vaatajate suhtes avatud ja kontaktialdis.

16.11. kell 18.00-20.00 toimub galeriis Positiiv vestlusõhtu. Tutvustame rasedusjärgset depressiooni ja selle näiteid kaasaegses kunstis. Osalevad raseduskriisi nõustaja Kairi Tozen-Pütsepp ja kunstiteadlane Heie Marie Treier. Vestlusõhtu on tasuta.

Kristino Rav (s 1987) on performance´i-kunstnik, kelle töödes on olulisel kohal keha, kestvus, füüsiline ja vaimne pingutus. Ta on lõpetanud skulptuuri eriala Eesti Kunstikadeemias (BA, 2009) ja semiootika magistriõppe Tartu Ülikoolis (2011). Kunstnik on osalenud arvukatel grupinäitustel ja koostööprojektides Baltikumis, erinevates Euroopa riikides, samuti Türgis, Venemaal, Indias ja Kolumbias.

Foto: Kristino Rav. Tehniline teostus Juhan Vihterpal. Fragment näituselt „Hämarala seniidis”.

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.