Galerii Positiivi näituseprogrammi 5. näitus Triin Kerge „Kui kaugel on lähedus“

Triin Kerge näitus „Kui kaugel on lähedus“ uurib geograafilise ja hingelise läheduse teemat piirideta Euroopas, kus paljud inimesed on oma kodudest kaugel tööd tegemas või õppimas.

Piirideta Euroopas töötavad või õpivad tuhanded inimesed teises riigis, samal ajal kui lähedased on jäänud koju. Triin Kerge näitus „Kui kaugel on lähedus“ uurib geograafilise ja hingelise läheduse teemat läbi dokumentaalfotograafia ja video. Tegemist on viienda väljapanekuga galerii Positiivi kuuest näitusest koosnevast sarjast, mida toetab EV100 kunstiprogramm "Sada kunstimaastikku".

Näituse algimpulsiks oli kunstniku isiklik kogemus. Triin Kerge õppis ja töötas Suurbritannias 10 aastat, Eestisse tagasi pöördus ta 2016. Aeganõudev kohanemisprotsess toimub nii välismaale minnes kui ka sealt tagasi tulles. Kunstnik jäädvustas fotodele tunnetusprotsessi olukorras, kus võõrad on lubatud kellegi privaatsfääri, näiteks enda koju, kohta, mis tavaliselt jääb vaid lähimate inimeste jaoks.

Triin Kerge (s 1986) on lõpetanud Lõuna Wales’i ülikoolis dokumentaalfotograafia eriala bakalaureuseõppe, hetkel on fotograafia magistrant Eesti Kunstiakadeemias. Ta on osalenud näitustel Iirimaal, Walesis ja Eestis alates 2011. aastast ning fotokunstimessidel Hiinas ja Eestis (Pingyao fotomess ja Eesti Fotokunstimess, 2014). Kunstniku dokumentaalfotoseeriat „Kodukoht“ nägi Eesti Rahva Muuseumis (2014) ja Juhan Kuusi dokfoto keskuse ühisnäitusel „Perifeeria- Kihnust Lõuna Aafrikani“ (17.08.-30.10.2017).

Foto: Triin Kerge

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.

Märksõnad: