Galerii Positiivi näituseprogrammi 6. näitus Kristel Schwede "Tänunäitus. Vahetus! Enne ja pärast"

Galerii Positiiv EV100 näitusteprogrammi viimane näitus "Tänunäitus. Vahetus! Enne ja pärast" vaatleb EV100 kunstiprogrammi kuulunud näituste ettevalmistamiste loominguliselt laetud aega ja fantaseerib kunstiobjektide edasisest elust peale näituse lõppemist.

EST ENG RUS

Galerii Positiivi näitusteprogrammi viimasel väljapanekul näeb nelja kunstniku näituse eel- ja järelelu, kes osalesid EV100 kunstiprogrammi kuuluvatel näitustel: Reet Sau "Siin on mu süda" (mai 2017), Ülle Saatmäe "Vaateväli" (september 2017), Maarja Mäemets "aega on küll / there's time" (oktoober 2017) ja Kristino Rav "Hämarala seniidis" (november 2017).

 

Näituse kuraator ja galerii Positiiv galerist Kristel Schwede: "Tänunäitus "Vahetus! Enne ja pärast" on emotsionaalne rännak kunstiteoste valmimise põnevasse aega ning galeristi kirglik üritus materialiseerida ning pikendada kunstinäituse ruumilis-efemeerset olemust. Kindlasti on see ka hea kogemus galeristile astuda kunstniku jalajälgedes ja teha oma nahal läbi kogu näituse kavandamisega seotud protsessi valu ja ilu. Aitäh kõigile, kes galerii Positiivi senisel teekonnal on osalenud ja toeks olnud!"

 

Näituse avamine toimub 08.05.2018 kell 18.00.

 

Foto: Reet Sau. Kalender. 2018

Korraldaja

EV100 kunstiprogramm

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks loodud kunstiprogrammis on ligi 100 kunstisündmust, mis jutustavad kunstikeeles Eesti olevikust, tulevikust ja minevikust. Eesti sünnipäeva tähistatakse kunstiga Ameerika Ühendriikides, Jaapanis, Itaalias ja mujal Euroopas ning samal ajal ka Virtsus, Valgas, Moostes, Sillamäel ja paljudes teistes Eesti paikades. EV100 kunstiprogrammi korraldavad Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond koos kunstiprogrammi koordineerivate Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.