Gaudeamus 2018 tantsuetendus "Jaaniöö müsteerium"

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Eestist, Lätist ja Leedust. 23. juunil toimub Tartus Tamme staadionil tantsuetendus "Jaaniöö müsteerium", mis ühendab esmakordselt festivali pikas ajaloos rahvatantsu, kaasaegse tantsu ning tule- ja valgusefektid.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

Festival toob staadionile jaaniõhtule omast salapära ja müstikat ning kolme väikerahva jaanitraditsioonid läbi noore mehe ja naise tegelaskujude.

Tantsuetenduse lavastaja on Renee Nõmmik, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres ning valguskunstnik Meelis Lusmägi, kes pälvis aastatel 2015–2017 Aasta Valgustaja tiitli ning on silma paistnud näiteks Eesti kultusbändi Ewert and the Two Dragons kontsertide valguskunstnikuna.

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Baltikumist, Põhjamaadest ning Eestist. EV100 programmi kuuluv sündmus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud.

Reede, 22. juuni 2018

21.00 Festivali tule süütamise tseremoonia Kassitoomel ja osalejate tõrvikurongkäik Vabaduse puiesteele
23.00 Vaatemänguline Gaudeamuse avatseremoonia koos tule, valguse ja imelise muusikaga Vabaduse puiesteel ja Emajõe kallastel. Esitatakse Carl Orffi kantaati “Carmina Burana” (avaetenduse kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, lavastaja Mart Koldits ja kunstnik Tiiu Kirsipuu). Sündmus on tasuta. 

Laupäev, 23. juuni 2018

12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
22.00 Tantsuetendus “Jaaniöö müsteerium” Tamme staadionil. Etenduse lavastaja on Renee Nõmmik, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres ning valguskunstnik Meelis Lusmägi.

OSTA PILET

Pühapäev, 24. juuni 2018

12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
15.00 Osalejate rongkäik Tartu Ülikooli eest lauluväljakule
16.00 Laulupidu “Jaanipäeva laulud” Tartu lauluväljakul. Laulupeo kunstiline juht on Kuno Kerge, lavastaja Ain Mäeotsja kunstnik Maarja Meeru.

OSTA PILET

Korraldaja

Tartu üliõpilasmaja

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja koordineerib Tartu ülikoolide esinduskollektiivide tegevust ja haldab kultuuriürituste korraldamiseks mõeldud ruume.

Märksõnad: