Gaudeamus 2018 laulupidu "Jaanipäeva laulud"

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Eestist, Lätist ja Leedust. 24. juunil toimub laulupidu "Jaanipäeva laulud", mis kannab publiku läbi armastuslugude ja jaanitraditsioonide muinasajast tänapäeva.

Kogupereüritus
Ratastooliga ligipääsetav
EST

24. juunil toimub eriline laulupidu, kus ühinevad etenduskunts, rahvamuusika ning spetsiaalselt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Gaudeamuse festivali jaoks kirjutatud uus looming.

Kandev teema on jaanipäeva traditsioonid läbi ajastute ning kogu kontsert-etendus kannab publiku muinasajast tänapäeva. Laulupidu ilmestavad professionaalsete ja andekate harrastusnäitlejatega loodavad lühietendused, mis käsitlevad jaanitraditsioone ja armastust.

Laulupeo kunstiline juht on Kuno Kerge (Tartu Akadeemilisest Meeskoor) ning lavastaja Ain Mäeots (Vanemuine). Kontserdi muusikatoimkonda kuuluvad mitmed tunnustatud koorijuhid – näiteks Alo Ritsing, Triin Koch, Aivar Leśtśinski, Jüri Rent jt.

22.–24. juunil toimub Tartus rahvusvaheline üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus, mis toob kokku tuhanded kõrgetasemelised esinejad Baltikumist, Põhjamaadest ning Eestist. EV100 programmi kuuluv sündmus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud.

Reede, 22. juuni 2018

21.00 Festivali tule süütamise tseremoonia Kassitoomel ja osalejate tõrvikurongkäik Vabaduse puiesteele
23.00 Vaatemänguline Gaudeamuse avatseremoonia koos tule, valguse ja imelise muusikaga Vabaduse puiesteel ja Emajõe kallastel. Esitatakse Carl Orffi kantaati “Carmina Burana” (avaetenduse kunstiline juht on Tõnu Kaljuste, lavastaja Mart Koldits ja kunstnik Tiiu Kirsipuu). Sündmus on tasuta. 

Laupäev, 23. juuni 2018

12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
22.00 Tantsuetendus “Jaaniöö müsteerium” Tamme staadionil. Etenduse lavastaja on Renee Nõmmik, muusikaline kujundaja Ardo Ran Varres ning valguskunstnik Meelis Lusmägi.

OSTA PILET

Pühapäev, 24. juuni 2018

12.00 Linnaürituste programm Tartu kesklinnas
15.00 Osalejate rongkäik Tartu Ülikooli eest lauluväljakule
16.00 Laulupidu “Jaanipäeva laulud” Tartu lauluväljakul. Laulupeo kunstiline juht on Kuno Kerge, lavastaja Ain Mäeotsja kunstnik Maarja Meeru.

OSTA PILET

Korraldaja

Tartu üliõpilasmaja

MTÜ Tartu Üliõpilasmaja koordineerib Tartu ülikoolide esinduskollektiivide tegevust ja haldab kultuuriürituste korraldamiseks mõeldud ruume.

Märksõnad: