Globaalsed eestlased - veebisaadete sari

Sarja eesmärk on luua mälupilt 100 märkimisväärse eestlasega üle maailma, üksteiselt õppida, ning tuua end teineteisele lähemale, luues nii üleilmse aktiivse võrgustiku meie oma inimestest.

Üle poole Eesti Vabariigi pea saja-aastasest eksistentsist oleme elanud võõrvõimu all. Sellest ülejäänud ajal oleme vaba rahvana saanud kaks korda demokraatlikku ühiskonda, riiki ja majandust üles ehitada, ning viimase 25 aasta jooksul oleme näinud kiiret arengut nii kodus kui maailmas meie ümber. Eestlaste liikumine vabas maailmas on andnud võimaluse panna meid proovile tippkonkurentsis erinevatel elualadel. Milline on olnud märkimisväärsete globaalsete eestlaste käekäik? Kuidas nad mõtlevad ja töötavad? Mida on nad edu nimel pidanud tegema, millest loobuma?

“Globaalsed eestlased” on veebisaade ehk podcast, eesmärgiga luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma, ennast avada ja üksteiselt õppida.

Minu saatekülalisteks on rahvusvahelisel areenil tegutsevad eestlased või eesti juurtega inimesed erinevatelt elualadelt – arstid, ettevõtjad, kunstnikud, poliitikud, heliloojad, sportlased jpt. Vestleme nende elust ja tööst ning dekonstrueerime saatekülaliste mõttemaailma, töömeetodeid, lemmikraamatuid, treeningkavasid, jne. Saate läbivateks teemadeks on lisaks ka Eesti käekäik, eestlus globaliseeruvas maailmas, meie ühiskondlik küpsemine ja vabaks kasvamine, ning mida saaks igaüks oma elus teha selleks, et rahvusvahelises konkurentsis võita?

Teisisõnu, meie podcasti eesmärk on luua mälupilt Eesti mõtlejatest üle maailma Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eelsel ajajärgul. Kuula meid teel tööle või kooli, sportides, köögis kokates või lennukis 10000 meetri kõrgusel pilvede kohal. Kõik saated on kuulatavad iTunesis, Soundcloudis või RSSis.

Leia Globaalsed eestlased Facebook'ist https://www.facebook.com/globaalsedeestlased/ või vaata Memokraati http://memokraat.ee/category/podcast/

Head kuulamist!

Podcastide episoodid toimuvad 29.juunist 2016 kuni 23.veebruar 2019, mille jooksul loodetakse kokku panna 100 saadet. Saadete intervall varieerub, peamiselt iga 15 päeva tagant.

- Jagada podcaste EV100 võrgustikus - Teha üks podcast Jaanus Rohumaaga EV100 ainetel

Algataja

Rainer Sternfeld

Globaalsed Eestlased on veebisaadete sari, milles Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel intervjueerib Rainer Sternfeld 100 rahvusvahelisel areenil edukat eestlast üle maailma. Oma lugude jagamisega on soov tuua Eesti diasporaa lähemale Eestile ning pakkuda võimalust teineteiselt rohkem õppida. Saate külalised on ettevõtjad, muusikud, insenerid, ajaloolased, sportlased, kunstnikud, arstid, ning tõepoolest ka presidendid, kes on valmis jagama oma mõtteid ja kogemusi ning rääkima oma ideedest Eesti oleviku ja tuleviku seisukohalt.

Kaasalööjad
Kasutaja Häly Laasme pilt
Häly Laasme