Graafiline romaan Arvo Pärdist

Graafiline jutustus keskendub Eesti tuntuima helilooja Arvo Pärdi elule. Lugu hõlmab seega lõiku Eesti ajaloost, mis algab 1935 helilooja sünniga ja lõpeb 2018, mil avatakse Arvo Pärdi Keskus.

Graafiline romaan algab Arvo Pärdi nooruspõlvega Eestis I vabariigi ajal (helilooja sündis 1935) jätkub tema eluga Nõukogude okupatsiooni ajal (helilooja õpingud ja areng) ning lõpeb taasisesisvunud Eestis (Arvo Pärdi Keskuse avamine 2018). Seega hõlmab lugu küllalt pikka lõiku Eesti ajaloost, vaadeldes seda läbi ühe isiku elu. Eelkõige keskendutakse jutustuses ajavahemikule 1960–1980 – sh Arvo Pärdi kompositsiooniõpingutele, I loomingulisele perioodile ja järk-järgulisele üleminekule uuele helikeele. Vaadeldakse ka allasurutud võitlust Nõukogude okupatsiooni vastu, nii isiklikul kui ka riiklikul tasandil. Loo põhiteema tegeleb universaalsete kunsti küsimustega – võimetusega end täielikult väljendada tehnika ja/või oskuste puudumisel. Okupeeritud ja paranoiline keskkond aga moonutab ja isegi võimendab neid küsimusi. Pärdi hilisem elu välismaal, tema muusika vastuvõtt maailma avalikkuse poolt ja viimastel aastatel tagasiolek Eestis, et aidata üles ehitada Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus, on teoses samuti kajastatud.
Graafilise romaani pikkus on 220 lehekülge ja raamat ilmub 2018. aasta sügisel. Teos on olnud töös alates 2013. aastast. Arvo Pärt on olnud selle valmimise juures abiks, et fakte täpsustada ja hoida ajaloolist tõepära. See on meie kingitus EV100-le.

Raamat ilmub sügistalvel 2018.

Trükikulude katmine, teavitustegevused.

Algataja

Joonas Sildre, Tint OÜ

 
Kaasalööjad
Kasutaja Lisa Kärp pilt
Lisa Kärp