Greete Piili zentangle tööde näitus

Hiiu Valla Raamatukogu pakub 2018. aastal oma ruume Hiiumaa noortele (14-26 aastatele), kes sooviksid eksponeerida endaloodud kunsti meie raamatukogus, pühendades ürituse EV100 sünnipäevaks.

Kogupereüritus
EST ENG RUS

Greete Piil on sündinud 04.03. 2001 Hiiumaal. Lõpetanud Palade Põhikooli ja õpib praegu Hiiumaa Gümnaasiumi 10 klassis. Joonistamine on meeldinud väikesest peale. Zentangleid on ta joonistanud viimased 2 aastat.
Zentangle on miniatuurne abstraktne kunstiteos. See luuakse korduvate mustrite abil, millel ei pea tähendust olema. Tegu on meditatiivse kunstivormiga, mis valmib paberit ja pliiatsit kasutades.
Greete näitus on korraga väljas kahes vormis ja kahes raamatukogus: Kõrgessaare haruraamtukogus on väljas pildid füüsilisel kujul ja Hiiu Valla Raamatukogus on laenutusosakonnas asuval ekaanil võimalik näha näituse digitaliseeritud versiooni.

Korraldaja

Hiiu Valla Raamatukogu

Hiiu Valla Raamatukogu on Kärdla raamatukogu ja Kõrgessaare raamatukogu õigusjärglane alates 1.jaanuarist 2015. Meil on raamatukogud Kärdlas, Kõrgessaares, Laukal ja Kõpus. Raamatukogu asub Rookopli tänaval, Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskuse II korrusel. Hiiu Valla Raamatukogu on maakonnaraamatukogu ja tegutseb aastast 1871. Lasteosakonnas toimuvad regulaarselt mitmesugused üritused põhikooli klassidele. Noored leiavad omale sobiliku kirjanduse noortenurgast. Lugemissaalis saab lugeda ajalehti ja ajakirju, läbi viia üritusi. Vaba WIFI-ühendus võimaldab raamatukogu külastajal kasutada internetti enda sülearvutis või nutitelefonis. Avalikest arvutitest saab teostada e-teenuseid ja kasutada mujal asuvaid andmebaase. Raamatukogu eesmärk on tagada elanikele vaba ja piiramatu juurdepääs informatsioonile, teadmistele ning kultuurile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist. Lisaks raamatute ja perioodika laenutamisele on raamatukogus skaneerimise ja interneti kasutamise võimalus. Tasuliste teenustena saab teha koopiaid, printida (nii must-valgelt kui värviliselt).

Märksõnad: