H₂O külastusmäng: Eesti 100 loodusimet Tartu- ja Jõgevamaal

H₂O külastusmäng on terve suve kestev põnev suvine seiklusmäng Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskustes. 2018. aasta külastusmäng on pühendatud 100 Eesti loodusimele.

H₂O külastusmäng on 14 Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskuse poolt loodus põnev suvine seiklusmäng, mille eesmärgiks on looduse ja teaduse populariseerimine. Mängu põhimõte seisneb selles, et suve jooksul tuleb külastada loodus- ja teaduskeskusi Tartu- ja Jõgevamaal, lahendada ära temaatiline ülesanne ning koguda igast keskusest tempel. Kõigi vähemalt seitsmest keskusest templi kogujate vahel loositakse välja vahvad auhinnad.
H₂O külastusmäng loodi keskuste poolt aastal 2016 ning igal aastal on mäng pühendatud mõnele uuele terviklikule teemale. Aastal 2016 oli teemaks veeringe, kus igas keskuses oli esindatud üks osa veeringest ning kõigi keskuste üleselt sai väga põhjaliku pildi veeringest. Aastal 2017 oli teema VESI! ning iga keskus lähenes vee teemale enda nurga alt (nt Jääaja keskuses tuli lahendada mitu jääteemalist ülesannet). Juunist augustini 2017 külastas 14 keskust kokku 131 696 inimest.
Aasta 2018 külastusmäng on pühendatud Eesti loodusele ning Eesti looduses leiduvatele imedele. 14 keskust plaanivad kas enda keskusest või lähiümbruskonnast leida üles kõige põnevamad loodusimed. Kõik imed nummerdatakse keskusteüleselt ning kokku saab sellest põnev imede otsimise seiklusmäng, mille käigus saab Eesti looduse kohta palju uut ja põnevat teada.
H₂O külastusmäng: Eesti 100 loodusimet kestab 1. juunist kuni 16. septembrini 2018.
Lisainfo 2017. aasta mängu kohta: www.kulastusmang.ee

Algataja

H2O külastusmäng

H2O külastusmäng on terve suve kestev põnev suvine seiklus Tartu- ja Jõgevamaa loodus- ja teaduskeskustes. Mängu käigus saab avastada loodust ja võita vingeid auhindu.