Haapsalu linnapead – portreed ja näitus

Tahame austada 100 aasta jooksul Haapsalus töötanud linnapäid. Teeme ettepaneku maalida nende portreed ja teha suurnäitus.

Hea on kogeda ja nautida, et nende aastatega on Haapsalu saavutanud kauni loome- ja kuurortlinna staatuse. Haapsalut on 100 aasta jooksul juhtinud linnapead ja täitevkomitee esimehed, kes andsid linna arengusse oma panuse. Kuidas keegi seda tegi, selle jätaks ajaloolastele analüüsimiseks. Meie ettepanek on portreteerida kõik 13 linnapead ja 17 täitevkomitee esimeest (kes täitsid võõrvõimu ajal linnapea kohustusi). Meil on olemas omad kunstnikud, kes selle austava ettepaneku üle rõõmustasid. Need maalid jääksid linnarahvale ja külalistele nähtavaks koos infoga.

1. Jaanuar, veebruar, mai 2018 – materjali vormistamine, fotode kogumine. 2. Mai – kooskõlastus kõikides küsimustes. 3. Juunist algaks maalimine ja kestaks aprillini 2019. 4. Raamimine ja kooskõlastused näitusepindadega.

1. Põhjalik uuring linnapeade kohta. 2. Vahendid kunstnikele maalimiseks. 3. Maalide raamimine. 4. Näituste tegemine.

Algataja

MTÜ Läänemaa Kunstivara

MTÜ Läänemaa Kunstivara toimetab Haapsalus ja maakonnas. Meie tegeleme kunstiga st. kohalikukunstkonnaga , näituste korraldamisega ,rahvusvahelised üritused. Oleme välja andnud Läänemaa Kunstialbumi ,Helju Zaurami eluloo, Hillar Tatari luuletused. Haapsalu on loomelinn.