Haapsalu suvelavastus - 100 Valget Daami

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on Haapsalu suvelavastuses laval 100 naist. Lugu armastusest, õiglusest ja unistustest sünnib kutseliste teatritegijate ning kohaliku kogukonna koostöös.

Ratastooliga ligipääsetav
EST

Valge Daami etendusi mängiti Haapsalus juba juulis 1937 ning järjepidev traditsioon sai alguse 1979. aastal. Selle aasta augustis näeb vaid kolmel õhtul viieteistkümnendat lavaversiooni.

Näidend: Piret Jaaks
Lavastaja: Siim Tõniste
Kunstnik: Kristjan Suits
Muusika: Peeter Rebane

Osades: Saara Nüganen (Endla teater), Ott Raidmets (Endla teater), Siim Maaten, Juhan Lehepuu, Indrek Pangsepp, Anne Pangsepp, Sandra Saarniit, Katrin Arrak, Aivar Rannus, Tiit Laur Randlaine, Eero Eks jpt

Kui Saare-Lääne piiskop otsustab parimad Läänemaa mehed kiirel viljavõtu ajal kivimurdu saata, jääb tööde ja maksude raskus kohalike naiste kanda. Paljude varasemate Haapsalu Valge Daami lavastuste eeskujul on ka selle loo peategelaseks lihtne talutüdruk Maila, kes külarahva hoiatustest hoolimata hakkab oma võitleja hingega piiskopkonnale vastu, püües tuua tollasesse ühiskonda positiivset muutust. Oma teekonnal kohtub Maila toomhärra Jakobiga, kes teda aidata lubab. Kas üks naine suudab täita piiskopilossist saadud keeruka ülesande või on selleks vaja sadat?

Täpsem info www.valgedaam.com

Korraldaja

Haapsalu Kultuurikeskus